Пам`ятник Іванові-Павлові ІІ
м. Трускавець
вул.С.Бандери

У центрі курортного міста Трускавця на вул.С.Бандери є невеликий  римо-католицький костел Успення Богородиці, споруджений у 1859 р. Перед ним ще за австрійських часів встановили Її скульптуру з гіпсу. Однак після Другої світової війни комуно-російська влада скинула й розбила скульптуру. Залишився лише постамент.

За незалежної України храм повернули громаді, яка його відновила і впорядкувала подвір`я. У червні 2001 року адміністратор костелу Станіслав Чапля разом з групою греко-католицьких священників відвідали Ватикан і мали аудієнцію в Папи Римського Івана-Павла ІІ. Понтифік уділив трускавчанину 17 хвилин і розмовляв з ним як представником України українською мовою.

Через кілька років увесь католицький світ з глибоким сумом сприйняв відхід Івана-Павла ІІ у вічність. С.Чапля став думати, як би увіковічнити образ понтифіка у Трускавці. Була думка встановити йому монумент на горі неподалік залізничного вокзалу. Але це дуже презентабельне місце вирішили віддати длявеличної скульптури Ісуса Христа за зразком знаменитої скульптури на високій горі біля м.Ріо-де-Жанейро в Бразилії. Через це ініціатор зупинив вибір на порожньому постаменті перед костелом.

Спонсор, який побажав залишитись невідомим, погодився профінансувати проект.  С.Чапля звернувся до скульпторів Львівської Академії мистецтв Павла Боднара і Василя Здреника. Вони й запропонувалийому виліпити скульптуру із...особливої глини з унікального родовища у Луганській області, яка плавиться при температурі  2,5 тисячі градусів.  Що вони й зробили. У результаті "трускавецького Папу" можна вважати наразі чи не єдиним керамічним пам`ятником на Львівщині.

Відкрили пам`ятник 1 листопада 2014 року. Чин освячення здійснив митрополит Львівський Мєчислав Мокшинський у присутності духовенства та віруючих.

На диво, монумент гармоніює з костелом, спостерігаючи зі своєї висоти за щоденним велелюддям.

 

 

Джерело: "Монументальна Дрогобиччина". Роман Пастух.