У центрі курортного міста Трускавця на вул.С.Бандери є невеликий  римо-католицький костел Успення Богородиці, споруджений у 1859 р. Перед ним ще за австрійських часів встановили Її скульптуру з гіпсу. Однак після Другої світової війни комуно-російська влада скинула й розбила скульптуру. Залишився лише постамент.

За незалежної України храм повернули громаді, яка його відновила і впорядкувала подвір`я. У червні 2001 року адміністратор костелу Станіслав Чапля разом з групою греко-католицьких священників відвідали Ватикан і мали аудієнцію в Папи Римського Івана-Павла ІІ. Понтифік уділив трускавчанину 17 хвилин і розмовляв з ним як представником України українською мовою.

Через кілька років увесь католицький світ з глибоким сумом сприйняв відхід Івана-Павла ІІ у вічність. С.Чапля став думати, як би увіковічнити образ понтифіка у Трускавці. Була думка встановити йому монумент на горі неподалік залізничного вокзалу. Але це дуже презентабельне місце вирішили віддати для величної скульптури Ісуса Христа за зразком знаменитої скульптури на високій горі біля м.Ріо-де-Жанейро в Бразилії. Через це ініціатор зупинив вибір на порожньому постаменті перед костелом.

Спонсор, який побажав залишитись невідомим, погодився профінансувати проект.  С.Чапля звернувся до скульпторів Львівської Академії мистецтв Павла Боднара і Василя Здреника. Вони й запропонувалийому виліпити скульптуру із...особливої глини з унікального родовища у Луганській області, яка плавиться при температурі  2,5 тисячі градусів.  Що вони й зробили. У результаті "трускавецького Папу" можна вважати наразі чи не єдиним керамічним пам`ятником на Львівщині.

Відкрили пам`ятник 1 листопада 2014 року. Чин освячення здійснив митрополит Львівський Мєчислав Мокшинський у присутності духовенства та віруючих.

На диво, монумент гармоніює з костелом, спостерігаючи зі своєї висоти за щоденним велелюддям.

 

 

 

Джерело: "Монументальна Дрогобиччина". Роман Пастух.

Hosting Ukraine