Пам`ятник Тарасові Шевченкові у Меденичах
село Меденичі

Розлоге селище міського типу Мединичі обабічавтомобільної дороги до львова довгий час утішалося лише одним пам`ятником- видатному українському гетьманові Богданові Хмельницькому.  Згідно з друкованими джерелами, його спорудили у 1956 році в центральній частині  Мединичів. Місцем послужиладілянка перед приміщенням костелу, перетвореного за часів СРСР на Будинок  культури. Невдовзі після того, коли за незалежної України костел у Мединичах повернули римо-католицькій громаді, однієї ночі пам`ятник пропав. Ніхто не знає, що з ним сталося.

Знову селище залишилося без жодного пам`ятника. Та у громаді визрівало й нарешті визріло прагнення спорудити пам`ятник Тарасові Шевченку. Слава Богові, це вдалося зробити.

Ініціатором благородної справи виступив тодішнійселищнийголова Іван Шулак. Бюст поета з мармурової крихти роботи скульптора Василя Грицака з відомого села Потелича Жовківського району він з однодумцями купили у с.Летні, бо там не мали грошей для спорудження пам`ятника. Архітектором проекту став Мирон Білий.

Місцем для пам`ятника обрали ділянку в самісінькому центрі Мединичів. Урочисте відкриття відбулося у сонячний і теплий День незалежності України 24 серпня 2012 року. Подія зібрала сотні мединичан і гостей. Традиційно лунали твори поета, пісні на його слова у виконанні місцевих аматорів.

 

 

Джерело: "Монументальна Дрогобиччина". Роман Пастух.