Бенедикт Нечипір

Бенедикт Нечипір, син Івана, псевдо- "Бір", народився в 1927 р. у селі Волоща Дрогобицького району Львівської області в сім`ї малоземельних селян Івана та Марії з роду Левів. Тут закінчив неповну середню школу. Виховувався на засадах християнської моралі та українського патріотизму. Любив багато читати. Позичав книги з церковної та просвітницької бібліотек. Російсько-німецька війна не перешкодила навчанню.

У 1942 р. вступив на курси "Хліборобського вишколу молоді" (ХВМ). Після закінчення допомагав організовувати організовувати вишкіл молоді, у якому, крім сільськогосподарських тем, вивчали історію та географію України.

Після утечі з армії, Бенедьо став бійцем-бойовиком під проводом "Нестора". Виконував різні обов`язки, у т.ч. зв`язкового підрайонного проводу. В одному з боїв у селі Майничі його оточили й схопили. Після довгих допитів і тортур засудили трибуналом Дрогобицької області на 25 років виправно трудового табору та 5 років позбавлення громадянських прав. Термін відбував у лісах Сибіру (в Іркутських таборах). Повернувся в Україну у с.Коропуж Городоцького району Львівської області. Працював кіномеханіком.

Помер у 1950 році, похований у селі Хишевичі Городоцького району на Львівщині.

 

Джерело: "300 Великих дрогобичан". Бенедьо Грущак.