Федір Гнатович Нечипір

Федір Нечипір, син Гната, народився в 1916 році у селі Волоща.

Змалку займався самоосвітою, багато читав. Допомагав у побудові читальні "Просвіти", брав активну участь у церковному хорі (мав гарний тенор).

У 1939 р. обраний головою "Просвіти", де працював до приходу у вересні 1939 р. "червонозорих". Останні побили в читальні образи та картини.

З приходом німецьких військ та проголошенням Української самостійної соборної держави Федір відновлює роботу гуртків "Просвіти". Був серед ініціаторів створення організації "Січ". Коли "Січ" була заборонена, то її перейменували на "Курінь молоді", який проїснував до осені 1942 року. Німці хотіли забрати Федора в дивізію СС "Галичина", тому він перейшов на нелегальне становище.

Організація ОУН скерувала його на вишкіл підстаршин УПА, а в скорому часі він з`явився в селі нелегально. Ще до приходу німецької армії у Волощі була організована самооборона- УНС, бо поляки в сусідніх селах розпочали боротьбу проти українців- розраховували, що більшовики дадуть їм вільну Польщу- це обіцяв "батько народів" Сталін. Останній дозволив Сікорському організувати польську армію, яка б визволила Польщу.

Після повернення у село Волощу радянських окупантів почалися репресії, арешти, переслідування, примусова мобілізвція до армії.

Уже 8 серпня 1944 року від рук московських зайд загинули перші невинні жертви, серед яких Федір Нечипір- голова "Просвіти".

 

 

Джерело: "300 Великих дрогобичан". Бенедьо Грущак.

Hosting Ukraine