Михайло Гук

Народився Михайло Гук у с.Верхні Гаї в 1916 р. Навчався спочатку в рідному селі, потім- у Стрию. Працював бухгалтером на Стрийській залізниці. Активний член "Просвіти". У Верхньогаївській читальні цього товариства в 1938 р. польський загін жандармерії зробив погром: знищили бібліотеку, потоптали чобітьми портрети Тараса Шевченка та Івана Франка, а потім прив`язали до стола Михайла Гука й так люто побили гумовими палицями по плечах і всьому тілу, що він довго не міг ходити, а синці не сходили впродовж декількох місяців. Після цього страшного побиття люди на простирадлі занесли його до хати.

Коли  в 1939 році прийшли на нашу землю загарбники, Михайло два роки проводив підпільну роботу, переховуючись у лісі. Як член ОУН, вів активну національно-патріотичну діяльність і в рідному селі, і в районі.

У 1943 р. в Стрию, на роботі, німці Михайла арештовують як члена ОУН.Він спочатку відбував покарання у Львівськвій тюрмі, потім його перевезли в Дублянський район, село Гординю, де розстріляли, а з ним ще 9 українських патріотів- членів ОУН.Було це 26 листопада 1943 р.

Похований Михайло Гук у Гордині (в одній могилі зі своїми бойовими побратимами). Згодом тут насипали скромну могилуё й встановили хрест.

 

 

Джерело: "300 Великих дрогобичан". Богдан Пристай.

Hosting Ukraine