Йосип Нафус

Йосип Нафус, син Амрозія, народився в 1914 році в с.Колпець. Хоч дуже рано залишився сиротою, закінчив восьмирічну школув рідному селі та Дрогобицьку семінарію (з відзнакою). Вільно володів німецькою мовою, гарно малював та грав на скрипці.

Працював учителем у селі Більче Львівської області, директором школи. Пише багато чудових віршів, поем. Вступає в ОУН та проводить серйозну націоналістичну роботу.

У 1941 році його арештували та засудили за антирадянську діяльність на 25 років суворого режиму. Тюрма, заслання- Казахстан, Караганда, Спаськ... Навіть за тюремними мурами продовжує творити чудову поезію, в якій оспівує рідний край, своє село, домівку. В його рядках гарно перепліталася патріотика з лірикою. На жаль, до нашого часу не збереглося майже нічого з його творів.

У 1953 році амністований повернувся в рідне село. Йосипа постійно переслідувало НКВС: викликали, залякували, не давали роботи. Боячись за своїх сестер та їхні сім`ї, він знищив усі свої рукописи. Виснажений та невиліковно хворий, йосип Нафус помер у1959 році.

На приміщенні тюрми, у якій Й.Нафус відбував термін, встановлена пам`ятна таблиця: "Тут творив свої вірші поет з України Йосип Нафус".

 

 

Джерело: "300 Великих дрогобичан". Ярослав та Ірина Кулики.