За спогадами дрогобичанки Гелени Чарковської (Сваричевська) відомо, як її, ще малу дівчинку, батьків якої в 1939-41 рр. ув'язнило і вивезло на Схід НКВД, німецька влада наприкінці 1943 року разом з іншими дітьми виставила з дитячого притулку в будинку, що знаходився в тодішній школі N 6, тепер це школа N 8. Притулком опікувалися римо-католицькі монахині-серафітки.

Німці влаштували в цьому будинку військовий госпіталь, у який прибували поранені й хворі німецькі вояки з фронту, що швидко наближався зі Сходу. У капличці, котра містилася в середній частині будинку, обладнали кімнату для операцій. Очевидно, госпіталь тут діяв до серпня 1944 року. 

Джерело: "Медицина Дрогобича" М. Богаченко, М. Романяк.

Hosting Ukraine