В центрі міста Дрогобича гордо тягнеться в небо первісно оборонна вежа XVI ст. з в’їздною брамою, прилаштована під дзвіницю Варфоломіївського костелу (XVIII століття). Одна з найстаріших споруд міста, є пам’яткою архітектури національного значення.

Вежа-дзвіниця розташована на південний схід від костела, навскіс до його осі, повернуту фронтом до наріжжя площі Ринок. Мурована з цегли, з вкрапленням каменю, у плані квадратна (13 на 13 м., товщина стін першого ярусу- до 2 метрів), на невисокому похилому цоколі. Завершенням дзвіниці є висока шатрова покрівля. У першому ярусі облаштовано арковий наскрізний проїзд. Потужні стіни зрідка прорізані бійницями. Третій ярус, надбудований наприкінці ХІХ століття, оформлений  потрійними арковими вікнами та фільонками, увінчаний аркатурним фризом.

Перший ярус має склепіння. На облицьованому цоколі, увінчаному карнизом, проглядається фриз з гербовими щитами з рослинними мотивами. Із заходу наверх ведуть сходи, вмуровані в стіни. На стінах розписи, виконані Т.Рибковським (1914 р.): «Страшного суду», « Зцілення паралітика». На склепінні сцена Воскресіння, в оточенні картушів. На дзвіниці чотири дзвони: «Святий Варфоломій» (1739 р.), три інших (1926 р.). Тепер вежа-дзвіниця належить римо-католицькій громаді м.Дрогобича.

У період незалежності встановили охоронну таблицю з датою ХІІ ст..

Hosting Ukraine