Стебницьке доровище солі

 Стебницьке доровище солі знаходиться в сусідстві мінеральних джерел Трускавця,коло 9 кілометрів на південний-схід від Дрогобича. Продуктивні поземи калійних солей в цьому родовищі залягають в долішньо міоценських відкладах, де потужність соли досягає кількадесятьох метрів. Основними складниками солей Стебницького родовища крім сильвініту й галіту (кухонної соли) в їх складі є: каїніт, кизерит, лянгбейніт, полігаміт та деякі інші мінерали.

Поклади соли в цьому родовищі залягають до 1 кілометра в глибину. Подібний мінеральний склад мають також родовища соли Калуської групи. Кухонну сіль на Передкарпатті дістається переважно зі солянок, сесто по випаруванні води зі солоних джерел. Кам'яна кухонна сіль, яка складається з хлористого натрію (галіту) (Na C1) залягае в околиці місцевости Солотвина на Закарпатті. Солотвинське родовище є у формі солоняної діяпірової складки, яка прорвала молодші міоценські відклади й вистае на поверхні Землі. Запаси майже зовсім чистої (96- 98%) кам'яної кухонної соли в цьому родовищі оцінюється на коло 30 мільйонів тонн. Cipка.

Родовища сірки й сiрчані джерела в Передкарпатському прогині є тісно зв'язані з горішньо тортонськими гіпсами й вапняками, які залягають не тільки в Зовнішній полосі прогину, гле також в прилягаючій вузькій смузі Розточчя i Волннсько-Подільської височинної плити. Зложжя сірки ciрчані джерела є відомі в околицях Немирова, Яворова, Любеня Великого, Щирця, Роздолу, Товмача, Коломиі та в багатьох інших міснях. Потужність вапнякіе, в яких е зложжя сipки, досягає в середньому 20- 25 метрів, а вмість сiрки в деяких місцях досягає 25 процентів.

Джерело: "Дрогобиччина-земля Івана Франка" Л.Луців Том 1

Hosting Ukraine