Вулиця однієї будівлі
Назву цій вулиці дало давне озерце із солоною водою Солоний Ставок поряд із солеварнею. Нині воно значно зменшилось, обміліло, по берегах заросло травою. Не викликає сумніву і причина виникнення вулиці, пов'язана з солеварінням.
На початку 1880-х років Дрогобич зовсім уже не був провінційним і тихим містом. Це була столиця промислового нафто-озокеритного району, так звана Галицька Каліфорнія, яка інтенсивно розбудовувалася. У місті відкривалися офіси великих закордонних фірм, будувалися капітальні адміністративні приміщення та розкішні кам'яниці, що дотепер є окрасою міста, створювалися громадські товариства, почали виходити газети.
Вона носить ім'я видатного українського історика, першого Президента Української Народної Республіки Михайла Грушевського. Її iсторія почалась на рубежі XIX-XX ст. зі звичайної польової дороги Перекопу паралельно до вул. Стрийської через грунти передміщан, починаючи від корчми Хаїмка на лівобічному куті вул. М. Грушевського-П.Орлика й закінчуючи Великою станцією-залізничним вокзалом.
Протягом усієї своєї історії колишня вул. Скітницька, далі 11 Листопада, Б. Хмельницького, 17 Вересня, 22 Cічня існувала як одна вулиця. У 2007 р. з нагоди 70-річчя від дня народження В. Чорновола першій її частині надали ім'я Героя України, а другій частині залишили назву, надану в 1990 р.
На відміну від більшості давніх дрогобицьких вулиць, виникнення та розвиток порівняно молодої вул. I. Котляревського на південній околиці Дрогобича добре простежується через людські долі. Вона носить ім я зачинателя нової української літератури дошевченківського періоду, автора знаменитої бурлескно-травестійної поеми Енеїда, п'ес Наталка Полтавка, Москаль-чарівник, що стали класикою.
Вулиця у середмісті Дрогобича, одна з найдавніших у місті.
  • Сторінка 3 із 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Всього: 46
Hosting Ukraine