По-розмовному вулицю звали Перекопом, інші Лішнянською, оскільки вела до села Лішні. Згодом вулиця отримала першу офіційну назву-Сніжна. На північній околиці Дрогобича вона виявилась крайньою.
Знаходиться вул. М. Коцюбинського у західній частині Дрогобича і належить до найдовших вулиць Дрогобича. Відгалужуючись уліво від матірної вул. Зварицької, вона повільно піднімається вгору і закінчується перед об'їзною дорогою до Борислава вище від вул. Зварицької.
Починається вулиця майже від центру міста.
Юpій Дрогобич, справжне прізвище Котермак, народився близько 1450 р. 3берігся переказ, ніби хата його батька Михайла Доната Котермака стояла на місці теперішнього будинку Ne 21 на вул. Солоному Ставку, коло паркану церкви Св. Юра.
Пов'язана з нею сторінка належить до новітньої історїї Дрогобича. Появилась вулиця на карті міста в 1958 р. за існування Дрогобицької області, a сформувалась у три етапи. За СССР їй дали дуже модну тоді назву-вул. Космонавтів, а нинішню-в 1990 р.
Від часу перетворення давньої польової дороги до села Старого Села на вулицю і до початку XX ст. її звали Скітницькою. Цим закріпили функціональне використання-для вигону худоби на громадську толоку вгорі за вул. Сніжною, нині П.Сагайдачного зліва, або ж на тваринницький базар-торговицю в місці нинішньої приміської автобусної станції на вул. П.Орлика.
Від пл.Ринку аж до колишнього присілка Гірки пролягає вул.Трускавецька.У різний час вона називалась по-різному-Угорська,Солецька,Стебницька,Трускавецька.
Виникнення ціеї вулиці пов'язано з появою в Дрогобичі єврейської гро- мади, що внаслідок гонінь різних влад поступово перетікала сюди із Західної Європи. Колись вулиця була польовою дорогою для ходьби та проізду на територію єврейського передмістя Лану і ділила його на дві частини.
  • Сторінка 4 із 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Всього: 46
Hosting Ukraine