Андрій Корчак

Андрій Корчак, син Богдана, народився 18 липня 1964 року в м.Бориславі. Його батьки були репресовані тодішньою злочинною владою. Проживав Андрій у Бориславі, на Плебанії ( у мікрорайоні Губичі). Саме тут у 1960-1974 рр. служив священником його дідусь о.Яків Боровик- теж репресований радянською владою.

З дитинства Андрій виховувався у релігійно-патріотичному дусі. У місті Бориславі народився і його старший брат Юрій (проживає й зараз тут). Згодом уся сім`я переїхала в м.Стрий, де працювали батьки. Молодша сестра Ольга народилася й мешкає у цьому місті.

Андрій закінчив Стрийську середню школу № 2. Останнім часом проживав із старенькою матір`ю  Дарією, з дому Боровик. Після закінчення Львівського політехнічного інституту працював у Стрийському мостобудівному управлінні. згодом- на будівництві тутешнього храму. Був добрим фахівцем- відповідальним, мав, як часто казали люди, золоті руки.  Через безробіття заробляв на життя будівельником, певний час- у Чехії.

В Андрія було чимало цікавих захоплень. Любив спорт, особливо лижі та футбол. Мав велику бібліотеку, багато читав. Особливо любив працювати на городі й садити дерева. У Стрию проводив велику громадську роботу.  Андрій ще з дитинства був великим патріотом. На Київський Майдан поїхав одразу ж після побиття студентів беркутівцями 930 листопада 2013 року). На Майдані мав намір стояти до перемоги. Десятник третього десятка Стрийської третьої сотні, він робив усе, що було потрібно: рубав дрова, укріплювавбарикади, стояв на нічній варті, ходив на пікетування. Додому приїжджав лише на короткий перепочинок.

У день смерті, перед полуднем, старший брат Юрій розмовляв по телефону із Андрієм, а ввечері йому зателефонував волонтер медичної сотні та повідомив про загибель Героя.

Поліг Андрій Корчак 18 лютого, під час боїв на вулиці Інститутській.

Чин прощання з Андрієм Корчаком відправлено 21 лютого 2014 року в Успенському соборі м.Стрия.

25 березня 2014 року його іменем названо одну із стрийських вулиць- частина колишньої вул.Зеленої, поруч зі школою, де навчався Андрій.

Андрію Корчаку присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно).

 

 

Джерело: "300 Великих дрогобичан". Богдан Пристай.

Hosting Ukraine