Мирослава Волох

Народилася  Мирослава 10 лютого 1947р. в Нагуєвичах.

1964 р. упішно закінчила середню школу і втупила до Дрогобицького педагогічного інституту на факультет української філології

.Від 1968р. довгі роки працювала художником у Дрогобицькому  держлісгоспі. Оформляючи лісництва Дрогобицького району, вдосконалювала свою майстерність.

Від 1990 р. займається флористикою. Створила велику кількісь авторських робіт (листівки до свят).

1992р. займається живописом.Створила понад 200 живописних полотен, які продавалися в Дрогобичі, Трускавці, Львові, Києві, Дніпропетровську. Багато робіт М.Волох потрапили за межі України в приватні колекції США, Канади, Англії, Італії, Польщі, Чехії, Словаччини, Росії, Туреччини.

1995 р. Мирослава Волох мала персональну виставку в Києві. Тоді ж була прийнята до Спілки художників України. У наступні роки були її виставки в Дніпропетровську (1996 р.), у Нагуєвичах до 140-річчя від дня народження Івана Франка 1996р.), у музеї "Дрогобиччина" (1997 р.), у м.Трускавці до Всеукраїнської економічної конференції (1998 р.).

Найбільш хвилюючі картини "Радичів-ліс", "Дубники", "Дорога в глухий кут", "Різдво в Нагуєвичах старих", "Моє село", "Стежками І.Франка","Джерело", Гірські потоки".

Особливо вражає картина"Осіння симфонія", на якій майстерно показано жовто-багряну прикаррпатську осінь.

Нові задуми стукають у двері Миослави Волох. Мріє створити серію картин  про Франкову стежку.

 

Джерело: Ганна Гром. "Нагуєвичі".

 

Hosting Ukraine