Северіян Бараник

Стефан Бараник народився 18 липня 1889 року. Місце народженя невідоме. До Чину Святого Василія Великого вступив 24 вересня 1904 року Божого в Крехові.Там після закінчення новіціяту 16 травня 1907 року Божого склав свої перші чернечі обіти, а 21 вересня 1910 року Божого- вічні обіти. Святу Тайну Священства прийняв на чужині 14 лютого 1915 року Божого.

Після повернення на рідну землю о.Северіана було призначено до Жовківського монастиря, де він катехизував дітей, редагував дитячий журнал «Наш приятель», активно працював на парохії. Він очолював Марійське товариство для молоді й ремісників, Апостольство молитви, був настоятелем сиротинця, давав науки монахам та реколекції для вірних.

У 1932 р. о.Северіана Бараника призначено ігуменом монастиря ОО.Василіан та парохом церкви Святої Трійці у Дрогобичі. Незважаючи на важкі обставини, отець Северіан продовжував ревно працювати. Він був енергійним громадським діячем і членом Міської ради, а будучи великим приятелем молоді, постійно цікавився спортивним життям Дрогобиччини. 26 червня 1941 року Божого отець Северіан Бараник був арештований і ув’язнений в Дрогобицькій тюрмі. У кінці червня 1941 р. серед тіл закатованих людей впізнали мертве тіло отця Северіана Бараника, що було сильно пошкоджено внаслідок тортур у в’язниці: тіло неприродно напухле, чорне, страшне лице, а на грудях був вирізаний хрест.

Місце захоронення ієромонаха не є остаточно відомим, але є свідчення, що він був похований у спільній могилі на цвинтарі по вулиці Грушевського у Дрогобичі.

Hosting Ukraine