Степан Яворський

Степан Яворський, син Миколи, народився 13 червня 1931 року в селі Блажків Старосамбірського району.

З юних літ долучився до боротьби з двома окупантами: німецьким фашизмом і московським комунізмом.

Ще неповнолітнім виконував небезпечні завдання зв`язкового УПА. Та йому не вдалося уникнути репресій.

Арешт, вирок- двадцять п`ять років сталінських таборів у Сибіру. Згодом, термін покарання змінили на 10 років тюрми та 5 років заслання. Усе стерпів: холод, голод, заслання. тортури... У таборах разом із побратимами-політв`язнями мужньо протистояли кадебіській охороні та режиму. Після повернння на батьківщину- одружився, належно виховав двох дітей, закінчив Львівську політехніку. 35 років викладав автосправу в школі ДТСААФ мДрогобича.

Впродовж 20-ти років очолював Дрогобицьку станицю Братства ОУН-УПА, Конгресу українських націоналістів, Спілки політичних в`язнів, координаційноїради блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини. Проводив різноманітні патріотичні заходи, організовував поїздки на Схід- найбільше в час виборів (працював агітатором у Кривому Розі, Вінниці, Луганську).

Степан Яворський часто виступав перед молоддю шкіл, училищ, коледжів, педуніверситету Дрогобича, на загальноміських та районних заходах, навіть тоді, коли йому не хотіли давати слово.

Саме при його активній участі були зібрані добровільні пожертви й постали пам`ятники Дмитрові Грицаю,

Степанові Бандері, Андрієві Мельнику на Дрогобиччині.

18 черня 2015 р. після важої хвороби перестало битися серце Степана Яворського.

віримо, що його душа перейде Божий Суд і потрапить до раю,  бо він заслужив це своєю  боротьбою за незалежність України, багатьма добрими справами й молитвами.

 

 

Джерело: "300 Великих дрогобичан". Богдан Пристай.

Hosting Ukraine