Зенон Філіпов

 Народився у 1945 році в м. Дрогобич. Відомий мандрівник, майстер спорту з туризму, автор виданого торік посібника Спортивний туризм. А ще – фотомитець, журналіст, знавець історії міста, колекціонер, що видав декілька комплектів поштівок старого Дрогобича, тонкий знавець і поціновувач мистецтва, засновник однієї з найперших у Галичині приватних картинних ґалерей, організатор пленерів для художників краю і популяризатор дрогобицького малярства… 

Зібраний матеріал автор представляє в п’яти розділах. Перший з них – коротка історія і філософія фотографії в цілому й на території Львівщини зокрема. Також вказані приклади використання фотографії після її появи – посвідчення особи або шкільні атестати, і, перш за все, – поштівки. Потім, від розповіді про історію фотомистецтва в Дрогобичі, автор переходить до мабуть найважливішого – своєрідної, що налічує понад півтори сотні сторінок, справжньої енциклопедії фотографічних закладів і салонів, а також фотографів Дрогобича – від початків до дня сьогоднішнього."Мистецтво дрогобицької фотографії" налічує 260 сторінок тексту і понад 700 ілюстрацій, значна частина яких публікується вперше.

Про важливість видання для міста, його історії та культури говорили на презентації історик, рецензент видання Леонід Тимошенко, літературознавець і колекціонер-філокартист і бібліофіл Євген Пшеничний, керівник полоністичного науково-інформаційного центру імені І. Менька доцент Віра Меньок, заступник декана музпедфакультету ДДПУ Марія Каралюс, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, директор музею "Дрогобиччина" Алла Гладун. Основною тезою виступів була думка про те,що презентована книга – рідкісний випадок і в краєзнавстві і в мистецтві, вона дає інакше подивитися на історію багатонаціонального Дрогобича та його культурну спадщину. 
 
В книзі представлено кільканадцять кліше фотосалонів реґіону. Шкода, що сьогодні з такого великого фотографічного розмаїття зосталося на нинішній день всього-на-всього три фотосалони…
Так само прикро, що наклад – виданої, до речі, коштом автора книги – становить лише тисячу примірників. Адже й нам, і нашим гостям украй бракує серйозної і цікавої літератури про історію, багато культурність, принади нашого "півтора міста", людей, які прославили його.
 
Джерело: Пошанівок до слідів минулого. Історія дрогобицької фотографії від Зенона Філіпова
Hosting Ukraine