Ландшафтний парк Пантелеймона цілителя у Східниці

 Незабутньою для кожного мандрівника буде прогулянка парком святого Пантелеймона Цілителя.

Це природний ландшафтний парк, закладений з ініціативи селищного голови Івана Піляка 9 серпня 2013 року – в день, коли в християнських храмах згадують Великомученика Пантелеймона. Молитовно звертаючись до святого в капличці, що побудована тут, люди просять про порятунок та зцілення важко хворих.
 
Створені в цьому куточку землі унікальні природні умови, що поєднують в собі чисте гірське повітря, неймовірні краєвиди та цілющі джерела, безумовно сприяють поверненню фізичного здоров‘я та відновленню психологічної рівноваги.
 
Парк займає територію 8 гектарів та знаходиться не далеко від центру селища.
 
Тут надзвичайно приємно гуляти, адже в парковій зоні висаджені липи, магнолії та каштани. Зовсім поруч ялиновий ліс, де б‘ють джерела залізної та гліцеринової мінеральних вод.
 
Перепочити тут можна на комфортних лавах, любуючись майстерно створеними квітниками. Хто звик до більш активного відпочинку, може покататись на велосипеді або потренуватись на турніках. На алеях парку встановлені ліхтарі,так що прогулянки у вечірній час обіцяють бути дуже романтичними.
 
Популярності парку додають відтворені тут макети нафтових качалок, які використовувались в ті часи, коли нафтовидобуток в цих краях тільки починав зароджуватись.
\
Джерело: "Нариси з історії Східниці" О.Микулич, О.Лужецька
Hosting Ukraine