Підбузькі мінеральні води

                                                          Мінеральна вода "Підбузька"

13 червня 1998 року в центрі селища, по вулиці Зеленій, засновано приватне підприємство виробництва мінеральної води "Підбузька". Власником підприємства був Михайло Берко. Після його смерті, 2003 року, родина покійного підприємство продала виробникові ТзОВ Миколі Бомкові, який начальником виробництва призначив Миколу Андруневчина.

Мінеральна вода "Підбузька" - гідрокарбонатна, кальцієва, без специфічних компонентів. Пройшла аналіз в Одеському науково-дослідному інституті. Випускається чотирьох видів - газована, слабогазована, сильногазована і фруктова. Розливають у ємності 0,5 1,5 і  6 л. Свердловина, з якої добувають воду глибиною  50 м, знаходиться на території дільниці, то трубах тече в цех розливу.

Мінеральна вода "Підбузька" - золотий призер Професійного дегустаційного конкурсу напоїв, срібний призер IV Міжнародної спеціалізованої виставки продуктів харчування та нопоїв (Український дім. Київ, 10-13 листопада 1999 року). Фруктова вода "Лісова ягода - вітамін С" - безалкогольний сильногазований напій на ароматизаторах, низькокалорійний. Усі види води прийнятні для вживання, користуються попитом, реалізовуються по всій Україні.

 

                                                                         "Легенда Карпат"

"Легеда Карпат" - рекламна назва природної столової мінеральної води. Її виробник - засноване 2001 року підприємство. "База відпочинку Карпати" в Підбужі. База відпочинку є власністю Львівоберенерго, у якого підприємство для свого виробництва закупило окреме приміщення  (фінської бані). На території бази є свердловина, з якої розливали мінеральну воду "Підбузька", яка користувалася  попитом на ринку. Від свердловини проведено водопровід до новозбудованого цеху розливу води, і в червні 2003 року розпочато виробництво мінеральної води під новою назвою - "Легенда Карпат".

Серед різноманітних, строкатих торгових марок іноді важко вибрати таку, яка б відповідала усім вимогам щодо якісної, корисної мінеральної води. Таким вимогам відповідає "Легенда Карпат" - вода з екологічно чистого регіону, відомого своїми якісними мінеральними водами, - здатна задовільнити найвибагливішого споживача. До того ж, регіон оточений мальовничими краєвидами, без шкідливого впливу промислового виробництва. Збалансований хімічний склад мікроелементів позитивно впливає на організм людини, що підтверджено дослідженнями Одеського інституту курортології. 

Виробництво ведеться на сучасному обладнанні, на заводі працюють кваліфіковані спеціалісти. Головним принципом виробництва є висока якість продукції - збереження усіх природних властивостей води. Сам завод знаходиться біля джерела, і це дає можливість донести воду до споживача в первинному стані.

Унікальні якості води отримали визнання на престижних дегустаційних конкурсах. 2004 року на професійно-дегустаційному конкурсі у Києві мінеральну воду "Легенда Карпат" нагороджено срібною медаллю. Тепер підприємство виготовляє мінеральну воду сильногазовану, слабогазовану та негазовану воду в ємностях 0,5  1,5 та 6 л.

 

                                                                          Підбузька вода

З давніх часів Підбуж славився чистою, джерельною, здоровою водою. Тепер далеко за межами селища мінеральні води "Легенда Карпат" та "Підбузька" прийнятні для споживання, користуються попитом, реалізуються по всій Україні.

Ще за панування Польщі (1920-1939) у самому центрі селища (тепер на початку вулиці Івана Франка) була фабрика газованої солодної води. Її виготовляв єврей Яйва. Називали її "крахля", розливали в півлітрові скляні пляшки, герметично закривали білими керамічними корками з гумовою прокладкою. Старожили й досі пам'ятають цей освіжаючий солодкий напій.

Покійний Михайло Кішик (1927-2005) оповідав, як до польського ксьондза Попкевича приїхав якийсь пан, його приятель. Жалівся на хворий шлунок, полікуватися трускавецькою "Нафтусею" не мав можливості. Ксьондз постановив йому допомогти ("Нафтусю" для хворого доставляли до Підбужа). По воду відправив він свого слугу верхи на коні до Трускавця.

Згодом слуга розповів, що на коні доїжджав до Криничин, звідки витікає потік Шепітник, путав коня, пускав пасти, а сам лягав спати. Під вечір у кав'ярку набирав воду з потоку і повертався до села. Цю воду пан пив і щоразу ставав здоровішим. Так і вилікувався... Вода мала лікувальні властивості. І тепер на Ватащинах є джерело із запахом нафтусі. Усі, хто приїздить до Підбужа, повертаючись додому, цілі бутлі набирають воду з "Водограю", що при в'їзді в селище. Є ще чимало недосліджених джерел. Згадує Катерина Марич, що в "Фінській бані" (лазні), так називали базу відпочинку Львівенерго, відпочиваючі дуже схвально відгукувалися на нашу воду. Один киянин казав, що наша вода є особлива: від перепробував її з різних джерел. Казав, що в Києві у продажу такої води немає.

Наш земляк, доктор технічних наук Василь Гудим, у нашій розмові згадував про нашу воду, твердив, що її треба досліджувати. Із цього приводу він звертався до місцевої влади, але все зводилось до того, що немає коштів. Учений сказав, що у майбутньому виробництвом лікувальної води зайнявся хтось із підбужан: сам мав би прибуток, інші підбужани мали б працю. 

Джерело: Іванна Яким (1937-2014) Підбуж. Хроніка / упорядник Я. Татомир

 

Hosting Ukraine