Довге

Довге засноване в 16 столітті. Назва його походить від розташування здовж річки Стрий. В Довгому до початку Другої світової війни було кілька жидівських крамниць.

В селі були дві церкви, 7-річна школа, Читальня Просвіти, кооператива, два млини, три кузні, олійниця. З ремісників були два кравці, шевці, столярі та інші. Давніше населення Довгого займалося скотарством, полюванням і хліборобством, засіваючи землі на викорчуваних грунтах на схилах карпат. Через село була проведена залізнична дорога до Синевідська, що нею перевозили зрубане дерево з лісів до тартаків. До села належали присілки: насхід- Ровінь, на північ Перепростиня, на південний схід- Ясенів. Довколишні села: на південь - Майдан, на захід- Рибник, на північ- Урич, на схід- Сопіт і Підгородці. Основною галуззю господарства є тваринництво. Вирощують також зернові й технічні культури. Від залізничної станції Борислав- 24 кілометри.

 Вважають, що назва походить від розташування його вздовж річки Стрий і від того що воно насправді довге. Також оповідають, що тут кінь якоїсь поважної пані загубив золоту підкову. Тому вона звернулася до людей: "Хто поверне золоту підкову, той одержить великий викуп!". Спокуса стати багатим взяла гору. Ніхто в селі не признався до знахідки. Тоді вона розсердилася і прорекла: "Допоки тектиме річка Стрий, люди в ньому будуть розсипані". З того часу живуть в селі люди вздовж річки, тому й називається Довге. За іншим переказом мешканці цього села "довго" шукають й досі продовжують шукати золоту підкову. Цікаво, що в цей останній переказ люди вірять і вздовж річки серед піску продовжують шукати золото.

 

Джерело: "Дрогобиччина- земля Івавна Франка". Л.Луців.

 

 

Hosting Ukraine