Головське

 Село розташоване у Дрогобицькому районі Львівської області. Входить до Східницької селищної територіальної громади. Населення села належить до етнічної групи бойків, налічує 216 чоловік - 2010 рік. Розташоване на річці Рибник Зубриця за 14 км на схід від міста Турка. Налічує 69 дворів - станом на 2010 рік.

 
Село Кринтята розташоване за три кілометри на схід, а Зубриця в семи на південь від Головського. На північ розташоване село Кіндратів, на захід Ясенка-Стецьова і Радич, а на півдні Багнувате. Місцеві гори переважно вкриті лісами, які активно вирубуються із середини 20 століття. Село оточують гори: на південному заході Кичера (911 м), Лиса (1059 м), Багна (1046 м), та Вежа (1050 м) і Кругла (952 м) на північному сході.
 
На півдні від села протікає річка Рибник Зубриця. Вона бере свій початок із урочища Явористе, та гір Припір (1068 м), Кропивничок (1144 м), Мала Шебела (1170 м), Медвежа (1069 м) і Росохачка (1044 м). Вона протікає з південного заходу на північний схід по селам Зубриця і Кринтята та в селі Майдан Дрогобицького району впадає в річку Рибник, яка є правою притокою річки Стрий. Перша згадка датована XVI століттям.
 
У радянсько-німецькій війні брав участь 61 селянин, з них 15 загинуло. У межах каральних операцій бійці УПА знищили трьох енкаведистів. Церква Святого Миколая Мірлікійського (УГКЦ), збудована 1866 року і є архітектурною пам'яткою місцевого значення. У часи СРСР в селі була польова бригада радгоспу Комсомолець із Явори. У її підпорядкуванні було 445 га сільгоспугідь та 90 га ріллі. У селі був невеликий хлібзавод. Сьогоднi хлібзавод зачинений, виробництва нема. В селі є восьмирічна школа, народний дім, бібліотека, ФАП.
 
Джерело:  "Дрогобиччина-земля Івана Франка" Л.Луців
Hosting Ukraine