Модричі

Село лежить на полудневий захід від Дрогобича, в гірській околиці. Село положене в долині. Дорога перебігає через село, минаючи приходство, впадає на захід до шляху з Дрогобича до Тустанович. На південь від Модрич - місто Трускавець, на захід- Тустановичі і Губичі, на північ- ліс Туптюж і село Млинки, а на схід- Солець.

При в`їзді до Модрич, нра самій долині, з одного і другого боку дороги, великі площі. На західній площі, на горбочку,мурований дім. То була державна власність Коли почали будівництво залізниці до Трускавця,то Ярош, пізніший власник Трускавця, викупив у селян Сільця поля, через які мала проходити залізниця і заміняв їх в уряді на "Жупу".

На горбочку стояла гарна дерев`яна церковця. На захід від неї Читальня Просвіти, а через дорогу гарний будинок школи. Управителем був Василь Ісик.

На схід від церкви було приходство, зі всіми господарськими будинками.парохом, перед Першою світовою війною був отець Івановський.

У 1926 р.  парохом був отець Кузик. По нім прийшов о.Юліян Слонський, що був парохом до 1944 р. До парафії Модрич належала дочірня церква в Сільці і Млинках.

Селяни незаможні. До міста до школи посилали менше дітей, ніж з Трускавця, хочдо Дрогобича їм було ближче, (близько 7 км.)

Село видало інженера Петра Леха, священника о.Харіщака Миколу, вчителів Миколу Чуклу і Хелпу.

 

 

 

Джерело: "Дрогобиччина- земля Івана Франка". (М.М.)

Hosting Ukraine