Присілок Ровінь

 Дорога розбита лісовозами, щоб легковик не зачіпав днищем дорогу деколи людям доводиться йти пiшки, ями глибокі, каміння, і їх заледве долає машина. Перед Сопотом на тлі гори з пнями свіжовирубаного лісу красується неповторністю великий напис: "Заповідник Сколівські Бeскиди". У присілку 13 хат, у кожній із них ще сяк-так жевріє вогник життя. Над самим обривом річки Стрий стоїть давня каплиця, вхід до неї від річки. Виявляється, ще не так давно вона була лицем до дороги, та річка забрала берег разом з дорогою. Вода також поглинула хату з усіма господарськими будівлями й обійстя мешканки присілка. Отак присілок маліє хатами і мешканцями. 

Часто ікони та релігійні речi з каплиці летіли в pічку, але люди приносили нові, і вона знову оживала. Вже давно повмирали в муках запеклі атeїсти, а капличка стоїть. У Ровені виділяеться гарна будівля гуртожитку, в якому проживали будівники греблі через р. Стрий - советської «піраміди», через яку виселили добру частину села Довгого. А на видноколі видніється її сама піраміда. Хата Степана Дубкевича збудована на початку 1920-х років ще його батьком Павлом. У хатi стара пiч, димаря нема. Дим виходить y сінях із спеціального отвору о "капи просто на горище, яке називається "підря". На горищі все чорне, покрите сажею. Як стверджує господар, така хата здорова, в ній немає мух, мурах, комарів — дезинфекція.

Також господар має старі знаряддя праці: товчку (ступу), що має толок (ступертак), дергачку, барівку (спеціальний кошик для зберігання сушених фруктів — лісниць) та ін. Батько господаря був ткачем, то зберігаються ще й кросна. Також в нього є - холошні, для виготовлення порток (штанів). В одного мешканця присілка є образ, який намалював К. Устиянович. Хата його стоїть там, де дідько поламав би собі ноги, а бойко живе, працює і на нішо не наpікає. Недалеко Ровені, в Ясенові, був водяний млин, проживав мельник і ще кілька господарів. Млин став колгоспним, згодом занепав, які сам присілок, і зараз немає навіть сліду, що там буяло життя. Далі дорога веде через села Підгородці, Урич, Сxідницю до Дрогобича.

Джерело: "Міста і села. Книга 1" Роман Пастух, Петро Сов'як, Ігор Шимко.

Hosting Ukraine