Солтиський Лан

Присілок між пагорбами не подалік витоків р. Медвежанки Брониці за 15 км на північний захід від Дрогобича. Побутує інша назва: Другий Лан. Назву виводять від його місця зна ходження за Першим Ланом, а також від можливої належності голові седа солтисові чи його проживання там. У першому слові назви наголошують літеру -о-. Межує з селами Унятичами, Нагуєвичами, Винниками, Ступницею, присілком Першим Ланом (Громадським Ланом). За 0,5 км на південь від хутора збереглися З стародавні кургани - Могили.

За переказами, присілок засновано у першій половині XIX ст., хоча достовірна інформація наразі відсутня. Селяни займалисьринництвом. До 1939 р. налічувалось майже 20 xам, прожива ло 97 осіб. На початку 1950 pp. комуно-російська влада хотіла ліквідувати хутір, але його врятувала смерть Сталіна. У 2007 р. проживало 22 особи, всі українці, з них 9 пенсіонерів.
 
За СССР, за України присілок у складі Медвежі належить до Медвежанської сільської ради. Землями користувалися колгоспи у Медвежі, Лішні, Передкар патська сільськогосподарська дослідна станція, Дрогобицьке племінне підприємство, Рихтицький держплемзавод. Церкви, школи не було і не має. Жителі ходять у Медвежу.
 
В селі є 1 каплиця, 1 джерело мінеральної води. У 2007 р. постійно прожи вали люди в 9 xaтax, стояли порожніми 2 хaти. Сполучення з Дрогобичем - автобусами.
 
 
 
 
 
Джерело: "Міста і села.Книга 1." Петро Сов'як, Ігор Шимко, Роман Пастух.
Hosting Ukraine