Жданівка

Назви старожителів - Жданна, Ждженна, Жженна. Ніби давно якийсь Ждан і Вороняк прорубали серед лісу ділянку і перші тут осіли. Так і появилася Жданна. Почули ще й таке: ніби тут люди ждали, коли відійдуть татари. Мож ливо, назва походить від назви відходів спалювання, тобто залишкового продукту якогось виробництва, адже недалеко є Смільна, де виварювали смолу, виплавляли метал. А Жданівка це залишок комунізму, перший колгосп називався імені Жданова. Довідуємося, що в селі колись був славний лікар Зеленяк, родом із села Тур'є, робив навіть складні операції. Бо хто в такій глухомані дасть раду. Розпоров бойко черево, а він зашив, як подушку. Вмів подивитися глибше і дати ради. А травами, замовляннями лікувати не було йому рівних.

 
Попри дорогу стрічаємо багато кам'яних хрестів із різ ними знаками. Трапляються й новіші, наприклад Фігура "Фундатори Никола і Кася Вороняк, 1930 р.". Дерев'яна церкви Благовіщення вражає своєю рукотворною вродою, можливо, це найстаріша сільська церква Дрогобицького району. Правда, до половини об кута бляхою, це зроблено ще в 1930 рр. При вході висить старовинний хрест і старий образ, намальований на дошці. Фарба на них уже лущиться, на дверях старий кований замок. 
 
Паламар Андрій Попадинець розповів що святиня всередині обшита картонною плитою. Проте вражають своєю народною простотою старі ікони, хоч і поправлені, деякі перемальовані, але подих старовини пробивається крізь нашарування сучасних барв. Над одвірком є дата побудови храму, але вона закрита сучасною оббивкою. Також є дерев'яна дзвіниця на якій вдніється дата: 1900, по боках в мому році була добудована чи перероблена верхня, надземна її частина. 
 
Джерело: "Дрогобиччина: свідки епох. Шляхами Франкового краю." Петро Сов'як, Ігор Шимко, Роман Пастух.
Hosting Ukraine