Зубриця

Розташоване у Дрогобицькому районі Львівської області. Населення становить 157 осіб. Орган місцевого самоврядування - Східницька селищна рада.Село розташоване серед гір масиву Сколівські Бескиди. У селі потоки Чернишов та Ходоровець впадають у річку Рибник Зубрицю.

 Храм, що стоїть на цвинтарі у центрі села, названий на честь святого архангела Михаїла святих апостолів Петра і Павла, входить до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення. Церква збудована 1872 року майстром Гаврилом Романом. Будівля за своїм типом належить до бойківських церков. Складається з трьох квадратних зрубів. Орієнтований храм вівтарем на схід. З півночі до вівтаря прилягає невелика ризниця. Всі зруби вкриті пірамідальними наметовими верхами, увінчаними маківками з кутими хрестами.
 
Верх нави з чотирма заломами, вівтаря і бабинця - з двома. Оперізує церкву широке піддашшя оперте на виступи вінців зрубів. На другому ярусі верху бабинця, що нависає над західною стіною, влаштована дзвіниця. Стіни церкви ошальовані вертикально дошками, дахи і заломи криті бляхою. Населений пункт є центром однойменного Зубрицького лісництва, яке об'єднує Кринтяту і Головське. На території лісництва розташована пралісова пам'ятка природи Зубрицька (26 га). 
 
Джерело: "Дрогобиччина-земля Івана Франка" Л.Луців
Hosting Ukraine