вулиця Тараса Шевченка

Колись головні вулиці міста брали початок безпосередньо від площі Ринок. З 80-х років ХІХ ст. носила назву А.Міцкевича У 1910 - 1914 рр.вулицю виклали бруківкою. До цього міську владу підштовхнув візит наступника австрійського престолу, архікнязя Карла-Франца Йосифа в 1911 р. Саме на цій вулиці (біля дому Військової повітової команди) 14 квітня 1919 р. розпочався Дрогобицький бунт проти ЗУНР.

В 1990 р. початок вулиці Міцкевича виділили у вулицю Я.Осмомисла, а кінець- у вулицю Січових Стрільців.

Натомість до вулиці Міцкевича долучено вулицю Першого Травня та відбулось перейменування з вулиці А.Міцкевича на вулицю Т.Шевченка.

На вулиці Т.Шевченка (Міцкевича) були відкриті одні з перших кав’ярень Дрогобича. За це вона в свій час, кликана "вулиця кавових сердець". Розповідають, на вулиці росло дерево, в якого листя було у формі сердець.

На вулиці Т.Шевченка знаходиться пам’ятник воїнам-афганцям, пам’ятна плита  на місці загибелі Бруно Шульца, погруддя А.Міцкевича та В.Чорновола. Також тут присутні навчальні заклади: дитяча музична школа №1, школа №15, філологічний  та біологічний факультети Дрогобицького Державного педагогічного університету.

 

 

 

 

Джерело: Вікіпедія.

 

Hosting Ukraine