вулиця Суховоля

 Вулиця Суховоля в Трускавці завжди славилася національно свідомими, відважними, дружелюбними хлопцями. Суховолівці не давали спуску жодній іншій вулиці Трускавця. Футбол, сітківка, стрільба з лука та інші спортивні ігри були мірилом слави і поваги дружніх хлопців із Суховолі, які живуть у пам'яті трускавчан і сьогодні. Високий інтелектуальний рівень здобували в гімназії, технічній і торговельній школах, в інститутах і університетах. Так Володимир Гресько, Мирон Мотика, Йосиф Марко прославилися в бойових діях УПА. Вони вступили в УПА ще при німецькій окупації, вели активну і жорстоку боротьбу з червоними окупантами.

У трускавецькому лісі біля теперішньої «Колиби» потрапив у енкаведистську засідку Володимир Гресько, псевдо «Шпак». Ніч. Темно. Енкаведисти почули, що наближається група людей. Хлопці-упівці почули рі кий окрик: «Стой, кто йдьот?» «Шпак» у відповідь: «Хлопці! Енкавелисти! Заходіть зліва і справа, беріть енкаведистів в кільце!» Почався запеклий бій енкаведисти почали відступати. Упівці через балку випередили Їх відступ і зустріли іх градом вогню спереду. Бій тривав недовго... Упівиі мали нову зброю і амуніцію... о Жорстокий бій вул. Суховолі. Бій тривав довго. Було чути черги автоматів, вибухи гранат, крик і зойки. Пораненим енкаведистам не вдалося замкнути кільце, так я упівці забезпечили собі відступ через балку в урочище Липки. Багато славних боїв провів «Шпак» з окупантами України.

Та фатальний випадок обірвав життя і боротьбу цього мужнього вояка УПА. Якось «Шпак» і ще два упівці недооцінили конспіративної доцльності і безпечно, без варти, знаходилися в хаті поряд із колишньою поштою на вул. Дрогобицькій. Енкаведисти, очевидно, довідалися від «добрих» людей, де знаходиться «Шпак». Щоб не завдати шкоди господарю, упівці вискочили з хати і затаборилися на пошті. Бій з енкаведистами тривав до тих пір, поки в бійців УПА вистачило набоїв. Бійці УПА не здалися на поталу карателям, кожен залишив по одній кулі для себе. Miсцеві манкурти впізнали мертвого Володимира Греська. Два інши упівці були з інших теренів. Тож їх впізнати не змогли. У «Шпака» була тільки мати. Вона була інвалідом від природи.

Енкаведисти притягнули волоком трьох соколів-героїв на подвір HКВС. Привели стареньку матір «Шпака» для впізнання свого сина, " штовхали, допитували: «Это твой сын?» Вона довго мовчки дивилася свою дитину, а серце гірко обливалося сльозами. Стиснувши в душ гля бокий біль, вона вимовила: «Він син у Господа Бога» і, втративши свідомість, впала поряд із сином. Учасник бойових дій УПА Мирон Мотика загинув у нерівній боротьбі з енкаведистами в околицях села Орова Сколівського повіту. Вічна слава героям України! 

Джерело: Мирослав Бурик  "Життя за життя" 

Hosting Ukraine