Дата побудови попередньої дерев`яної триверхої церкви невідома, ймовірно, зведена десь у XVIII ст. У 1902 р. збудована дочірня церква за тим же ж планом, що й парафіяльна Св. Івана Хрестителя. Ремонтована у 1989 р. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться при вул. Дрогобицькій, близько школи №9, на пологому схилі між забудовою. Хрещата в плані, одноверха, справді дуже подібна до дерев’яної церкви св. Ів. Хрестителя, що стоїть при цій же вулиці. Гранчастий вівтар Покровської церкви поставлений на високий фундамент і орієнтований на південний схід. До нього симетрично прибудовані ризниці. З обидвох сторін до нави прилягають бокові рамена гранчастої форми, а по осі - прямокутний бабинець. Церква оточена піддашшям.

Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання - оббиті горизонтально вагонкою з дерева. Крім головного входу до бабинця з північного заходу також існують входи до бокових рамен з цієї ж сторони. Середхрестя нави завершує світловий восьмерик, вкритий низькою банею, яку вінчає прозорий ліхтар з маківкою (під нею, очевидно, також був дзвін). Гребені решти дахів (крім ризниць) підкреслюють маківки на ліхтарях. Біля церкви розташована мурована дзвіниця з трьома дзвонами.

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine