Дрогобицький долотний завод
м. Дрогобич

Дрогобицький долотний завод - підприємство у Дрогобичі, одне з найбільших в Україні з виробництва устаткування для нафтогазової та гірничорудної промисловостей, геологорозвідування, єдиний в Україні виробник бурових доліт. Підприємство засноване 16 серпня 1946 року в м. Дрогобич на базі нафтопереробного підприємства «Дрос» під назвою «Дрогобицький механічний завод». У 1955–1966 роках носило назву «Дрогобицький машинобудівельний завод», від 1966 – «Дрогобицький долотний завод».

На «Дрогобицькому долотному заводі» успішно діяло Дослідне виробництво, яке було підпорядковане Спеціальному конструкторсько-технологічному бюро Львівського фізико-механічного інституту Академії наук України. У 1992 році на базі цього виробництва створили українсько-німецьке ТОВ «International Cutter Manufacturer GMbH» («Міжнародне підприємство з виробництва бурового інструменту»). Засновниками виступили німецька фірма «Вірт» (31 %), «Дрогобицький долотний завод» (22,1 %) та Львівський фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка Академії наук України (46,9 %). З 1994 року підприємство носило назву ВАТ «Дрогобицький долотний завод». У 2007 році завод увійшов до складу російського холдингу «ВБМ-групп» (Волгабурмаш), який є власником 97,36% акцій ВАТ «Дрогобицький долотний завод».

У 2010 році "Ощадбанк", за борги по кредиту, продав 70% майна заводу київській фірмі «Парус Південь», у якої це майно придбало ТОВ «Універсальна бурова техніка». Решта виробничих потужностей ще залишалося у ВАТ «Дрогобицький долотний завод», та за поданням «Ощадбанку» 28 грудня 2010 року господарський суд Львівської області визнав «Дрогобицький долотний завод» банкрутом, з подальшою його ліквідацією. У 2011 році завод змінив назву на ТОВ «Універсальна бурова техніка» та спільно із підприємством із Первомайська «Спецбуд» почав виготовляти продукцію під торговою маркою «UniDrillTech». «Спецбуд» був фірмою-посередником при великому державному заводі «Шахтобуріння». Після банкрутства ТОВ «Універсальна бурова техніка», та приходу нових акціонерів (компанії з Кіпру), назву компанії було змінено на ТОВ «Універсальна бурильна техніка».

Підприємство є єдиним вітчизняним виробником бурових доліт, шарошкових розширювачів, лопатевих калібраторів, бурильних головок, бурзамків для нафтогазазової та гірничорудної промисловостей, геологорозвідування. Завод є виробником газорозподільних станцій. 

 

 

 

Джерело: Інтернет джерело

Hosting Ukraine