Відомо, що у 1872 р. мешканці села власним коштом виставили літургійну каплицю. У 1923 р. на її місці звели існуючу  дерев`яну церкву, яка з 1961 по 1989 р. стояла закритою, мешканці не дозволили перетворити її на склад.

 Храм розташований у центрі села, при дорозі. Хрещатий у плані, одноверхий. Цікаво, що будівля є незначно піднята над рівнем землі і оперта на камені. Очевидно, до цього спонукав високий рівень грунтової води. До вівтаря гранчастої форми з півночі та півдня прибудовані ризниці. Церква має піддашшя, стіни під яким складаються з відкритих брусів зрубу, вище (до рівня даху) - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Від заходу до бабинця прибудований рівноширокий зашклений ганок, накритий двосхилим дахом.

 Мені сподобалися розрізи його вікон, які ще й підкреслені білим кольором. До ганку ведуть двоє дверей, крім них є додатковий вхід у західній стіні південного крила нави. Біля цього входу, на стіні бабинця, розташували велике, мальоване розп`яття, прикрашене вишитим рушником. Середхрестя нави завершує світловий восьмерик, стіни якого наново оббили вже металізованою бляхою, накритий невеликою банею з ліхтарем і маківкою. На гребенях усіх дахів влаштовані маківки.

 Як видно, мешканці Городківки частково оновили покриття церкви. На північний захід розташована, очевидно, цегляна двоярусна дзвінниця. На початку 1990-х рр. на її місці стояла одноярусна дерев`яна, яку, мабуть, розібрали. Від старої дзвінниці новій залишилася тільки форма даху. На подвір`ї розташовані декілька хрестів, а також фігура Матері Божої на південь від церкви.

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine