Монумент "Колона свободи" розташований перед будівлею Дрогобицької районної Ради та Дрогобицької райдержадміністрації, на вулиці 22 Січня.

 Пам'ятник урочисто відкрито 22 листопада 2005 року, в День Свободи, у першу річницю Помаранчевій Революції. Монумент споруджено на кошти мешканців Дрогобиччини, які були зібрані під час Помаранчевій Революції, але не були використані у 2004 році.
 
Монумент "Колона свободи" створений у вигляді колони з темно-вишневого граніту. У нижній частині колони розміщено таблицю з підковою та написом "Так!" і гасло "Свободу не спинити!", у верхній частині колони розміщена бронзова скульптура архангела Михаїла. Колона увінчана хрестом. Висота пам'ятника — 7,15 м. Автор проекту (скульптор): Ярослав Лоза.
 
Біля Колони Свободи відбуваються урочистості, віча, та й інші заходи. Так щорічно відбувається урочистості з нагоди Дня Незалежності України, Дня Державного Прапора України, Дня Свободи, вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні, віча-реквієми на вшанування подвигу Героїв Небесної сотні. 
 
Джерело: "Чава І. Міжвоєнний Дрогобич: до характеристики діяльності органів влади та управління. Дрогобицький краєзнавчий збірник."
Hosting Ukraine