Спочатку Трускавецькі римо-католики належали до парафії у Дрогобичі у 1827 році. Для шляхти, засновників курорту, костел був духовним центром, місцем відпочинку і спілкування з Богом. Та у 1858-1860 роках за проектом архітектора Адольфа Куна та під наглядом будівничого Адама Берського у Трускавці було  збудовано, на кошти відпочивальників- поляків, сезонну каплицю Святої Кенегунди (опікунки копалень  та соляних жуп у Польщі).

Невеличку каплицю, на 30-40 осіб освятив єпископ Перемишський Адам Ясінський. Біля каплиці, у 1909 році було створено  подвір'я, огороджено дерев'яним парканом, споруджено кам'яні сходи, зроблено декілька терас, які сполучали храм з парком.

До каплиці 1912-1913 рр.добудували більшу та вищу неоготичну частину. Розширену святиню, 11 липня 1914 року консекрував єпископ Йосип Себастьян Пельчар. Було утворено парафіяльну експозитуру 1  травня 1925 року, хоча таке рішення було ще прийнято 27 травня 1909 р., та через брак коштів не змогли його реалізувати.

Перед костелом була встановлена кам'яна статуя Матері Божої, виконана скульптором  Ципріяном Годебським. Під час Першої світової війни, костел був  знищений усередині, горіла стеля та дах. Костел знову добудували та впорядкували у 1933-1934 рр., а у 1935-1936 рр. було споруджено парафіяльний будинок за проектом Тадеуша  Яроша. 5 лютого 1938 року парафіяльну експозитуту піднесли до рангу самостійної парафії.

В радянський період костел був перетворений на склад мінеральних добрив. Усі духовні і мистецькі цінності були розграбовані. Пізніше, у 1970 році, після перебудови, що була викликана  пожежею, в ньому  влаштовано планетарій.

Після розпаду Радянського Союзу  костел освятили й тут почали проводитися богослужіння. Перше богослужіння відбулося на сходах діючого ще музею.Це був 1991 рік. У 1994 році  споруду повернули римо-католикам. Костел розпочали відновлювати у 1996 році за проектом архітектора Юлії Гриценко. Касрдинал Мар'ян Яворський у 2002 році освятив відновлений костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії.

Парафію костелу Успіння Пресвятої Діви Марії обслуговують отці ордену Редентористів, згромадження Пресвятого Відкупителя, настоятель  отець Кшиштоф Щигло.

Костел зведений у стилі історицизму з елементами неоготики. Це мурована з цегли будівля, тинькована на кам'яному фундаменті, в плані хрестоподібна, однонавна, з п'ятигранною апсидою. Пресвітерій орієнтований на захід. З двох боків до трансепту прилягають квадратні в плані передсінок- крухта. Костел перекритий хрестовими склепіннями з масивними профільованими ребрами. Головний фасад завершений  трикутним щипцем. Бічні стіни костелу прорізані півциркульними вікнами з профільованими  обрамуваннями і завершені профільованим  карнизом. На гребені двохсилого даху над навою стоїть сигнатурка, завершена восьмигранним куполом. У міжвоєнний період у костелі поставлено вівтарі-  у 1921 р. їх було шість, а у 1927 році- сім.

ОРГАН

Особливістю храму вважається орган, який не лише супроводжує богослужіння, а й став невід'ємною частиною культурно-мистецького життя Трускавця. Орган придбали у 1915 році, його виготовили у польському місті Познані.

Три рази на тиждень: у вівторок, п'ятницю, неділю у костелі відбуваються вечори органної музики.

Hosting Ukraine