Парафія існувала в Медвежій у 1565-1566 рр. Перша відома з архівних джерел церква була збудована у 1650 р. і отримала привілей від польського короля Яна Казимира у 1656 р. У 1831 р. збудована нова безверха церква з вежею-дзвінницею над входом. Існуюча дерев`яна святиня зведена у 1872 р., реставрована в 1930 р., зачинена з 1952 по 1972 рік.

При в`їзді до Медвежої зі сторони Лішні, побачите місцевий храм по правій стороні, недалеко дороги, на схилі біля цвинтаря. Декілька днів тому (19 грудня) в селі святкували храмовий празник - до нього, як розумію, планували закінчити зовнішній ремонт церкви - покрити захисним розчином дерев`яну вагонку. Церква середніх розмірів, тризрубна, одноверха, виблискує на сонці новенькою металізованою бляхою, якою покрили баню та ліхтар з маківкою. Вівтар церкви гранчастої форми, з двох сторін має прибудовані ризниці. Стіни вівтаря підопасанням, а також північної ризниці (частково) складаються з відкритих брусів зрубу - єдине, що залишилося від оригінального вигляду святині. Хто його знає чи не захочуть парафіяни також їх покрити дерев`яною вагонкою?

Будівля оточена піддашшям. Стіни під ним вертикально шальовані дошками (південна ризниця - дошками з лиштвами), над піддашшям повністю оббиті дерев`яною вагонкою. Головний вхід у бабинець, є ще бічні двері у північній стіні нави. Згідно з фото від 1992 року, перед головним входом піддашшя опиралося на чотири стовпи, сьогодні їх нема. Більшість вікон невеликі, півкруглої форми. Світловий восьмерик нави накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою, гребені дахів бабинця та вівтаря вінчають ліхтарі з маківками. На північ від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця з підсябиттям на верхньому ярусі, накрита ломаним дахом пірамідальної форми.

На захід від неї, біля огорожі, збереглася маленька дерев`яна каплиця.

 

 

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine