Міська стоматологічна поліклініка
м. Дрогобич
вул. Січових Стрільців, 11

 В кінці 50-х років у систему медичної служби Дрогобича стала досить відчутною потреба кращого обслуговування населення міста і Дрогобицького району стоматологічною службою, бо невеликий стоматологічний кабінет міської поліклініки (на чотири стоматологічні крісла, з функціонуванням у дві зміни) був неспроможний забезпечувати лікуванням усіх амбулаторних хворих, що зверталися в поліклініку. Тому влітку 1963 року на базі цього кабінету і зубопротезної лабораторії поліклініки, за клопотанням Дрогобицького міськздороввідділу, було створено самостійну міську стоматологічну поліклініку другої категорії. Відкрито у її відповідно переобладнаному приміщенні, де до цього містилося інфекційне відділення міської дитячої лікарні (тепер вул. Січових Стрільців, 20).

Першим головним лікарем стоматологічної поліклініки був стоматолог Анатолій Крусієр (1963-75). Потім головними лікарями були Павло Фішман (1975-82), Богдан Барняк (1982-2000), а від 2000 року є Людмила Миколишина (працює в стоматполіклініці від 1978 року). У структурі поліклініки функціонують дитяче, терапевтичне та ортопедичне відділення, причому до останнього входить зубопротезна лабораторія. Рік у рік обсяг роботи поліклініки зростав, і невдовзі виділений для неї будинок виявився замалим. У зв'язку з цим у 1980 році поліклініку переведено в більше приміщення, неподалік від першого, - тобто в гарний триповерховий, відповідно реконстрцйований для медичного закладу, колишній будинок Дрогобицького райвиконкому (тепер вул. Січових Стрільців, 11). Звісно, при створені стоматполіклініки до її штату увійшли всі працівники ліквідованої в цей час стоматологічної служби міської поліклініки.

До них кожного року долучалися новоприйняті на роботу. Багато років працювала в стоматологічній службі медсестра Чеслава Корпак-Горват - від 1952 року - кабінетна медсестра стоматологічного кабінету міської поліклініки, а в 1980-92-роках-головна медсестра стоматполіклініки. До 1980 року старшою медсестрою в стоматполіклініці була Олександра Морока. Після Чеслави Корпак-Горват головною медсестрою поліклініки працювала Віра Березовська, тепер працює Лідія Ших. Із рядових медсестер відзначимо багаторічну сумлінну працю таких помічниць стоматологів, як Роксолана Бульбах, Марія Бунь, Ганна Городиська, Ганна Рубель, Ганна Федис та інші. Від 1961 року трудиться у стоматології медсестра Ірина Садоха, котра багато років веде статистичну роботу стоматологічної поліклініки.

У 1980 році встановлено посаду заступника головного лікаря поліклініки (начмеда), яку зайняв Богдан Барняк. Від 1982 року її обіймає - Любов Гриньків. завідувачами відділень були: дитячого - Ніна Пилипчук, Любов Гриньків, потім Людмила Миколишина, сьогодні є Лариса Хомич, терапевтичного - Меланія Городиська, після неї дотепер є Олександр Жирик, ортопедичного - Степан Антоненко, Павло Печений, Мирослав Климчук, кандидат медичних нацк Роман Ілик, нині є Юрій Біда.

Протягом останніх десятиліть у міських навчальних закладах та у військоматі відкрито стоматологічні кабінети, які є структурними одиницями стоматологічної поліклініки. Поліклініка, як і раніше, працює у дві зміни. У 80 - 90-х роках істотно змінився її склад: тих хто пішов на пенсію, замінили нові спеціалісти. На кінець 2003 року в поліклініці працювали 64 лікарі (серед яких 12 стоматологів-ортопедів і 27 зубних техніків). Протягом 1985-2003 років у стоматологічній поліклініці функціонував анестезіологічний кабінет, який забезпечував складніші стоматологічні операції під загальним знеболюванням.  У роки незалежної України, крім Дрогобицької стоматологічної поліклініки, в Дрогобичі працюють понад 15 приватних стоматологічних кабінетів і центрів.

 

 

 

 

Джерело: М. Богаченко, М. Романяк "Медицина Дрогобича"

Hosting Ukraine