У вересні 1927 року відкрито в Бориславі музичну школу. Була вона спершу експованою клясою філії Музичного Інституту ім. М. Лисенка у Дрогобичі. Наука гри на фортепіяні відбувалася в середмісті в одній із заль Народнього Дому при вул. Панській. Учителькою була кваліфікована піяністка зі стажем музичної праці році навчання вписалося 16 учениць. Була це молодь у шкільному віці, з виімком трьох осіб старших. Лекції відбувалися двічі в тижні в полудневих годинах. Крім науки гри подавалося основні знання з теорiї музики, що було обняте програмою навчання. Наталія Кулицька. В першому році навчання зайшли в організації деякі зміни.

На бажання батьків учениць і за старанням автора цих рядків музична школа стала філією музичного інституту ім. М. Лисенка у Львові. Число учениць і учнів значно збільшилось, бо це була одинока школа музики в Бориславі, а приватні лекції гри не могли конкурувати. Саме в тому часі відкрито клясу скрипки, яку вела А. Огроднікова. Відтак запрошено ще одного вчителя до гри на скрипці і теоретичних предметів, Степана Горницького. Так наша філія мала трьох учителів, учениць і учнів було понад 40, в тому числі третина українців. Директором філії була Н. Кулицька, дуже дбайлива, обов'язкова й обдарована музичним талантом пія- ністка. Музичні іспити учнів відбувалися кожного року в черяні під проводом інспектора з Музичного Інституту зі Львова. На наші іспити приїжджали: д-р Ст. Людкевич, д-р Н. Нижанківський, д-р 3. Лисько, д-р А. Рудницький і навіть раз був дир. В. Барвінський.

Найчастіше приїжджав д-р С. Людкевич, щэ поменно знав і пам'ятав найздібніших наших учнів. Він, як предсідник, був при іспитах найбільш вимагаючий. Пописи гри учнів відбувалися по іспитах в червні і мали добру славу. Втішалися вони значною участю старшого громадянства й молоді, а преса iх відмічала. 3 колишніх учнів бориславської філії Музичного Інституту ім. М. Лисенка деякі покінчили свої музичні студії по війні і тепер працюють як учителі музики. Моя старша донька, Лідія Лопата, замужня Л. Бомба, покінчила свої студії у Львові концертовою клясою i тепер дає лекції приватно в Сіднеї в Австралії. Таких професіоналів знаемо п'ятьох. Iнші розбрилися по широкому світі, але напевно не забули про юні, незмарновані роки й науку музики.

Джерело: "Дрогобиччина-земля Івана Франка" Л.Луців Том 1

Hosting Ukraine