Відомо, що в 1515 р. в селі вже існувала церква. У 1791 р. закуплено в Дрогобичі дерев`яний костел Пр. Богородиці, збудований у 1541 р. коштом дідича Борковського і перенесено в село, де встановлено на місці давнішої дерев`яної церкви та освячено, як церкву Покрова Пр. Богородиці. Перенесення здійснено коштом Марії Веренько. Деякі джерела датують перенесення 1800 р. У 1963-1989 р. стояла зачиненою.

 Церква стоїть у центрі Новошич, біля дороги, на невеликому схилі. Хочу зауважити, що дана святиня найстарша серед найближче розташованих дерев`яних церков і єдина орієнтована з півночі вівтарем на південь. Будівля невелика, низька, дводільна, безверха. Маленький вівтар, накритий трисхилим дахом, зі сходу і заходу має ризниці. До нави з півночі прибудували засклений ганок, накритий двосхилим дахом. Нава і вівтар оточені вузьким піддашшям. Посередині повздовжних стін основного об`єму будівлі влаштовані вертикальні бруси жорсткості. Від заходу в наві є додатковий вхід. Вікна церкви подібні до хатнього типу. Стіни вертикально шальовані дошками (тільки ганок і нава з півночі вертикально шальовані дошками з лиштвами).

 Двосхилий дах нави вінчає високий ліхтар з великою маківкою. Як видно, під час ремонту частину покриття церкви замінили профільованими листами цинкованої бляхи. На північ від святині є дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом, на схід - залишки старого цвинтаря. Серед скульптур кидається у вічі велика фігура ангела на кам`яному постаменті. Біля церковної огорожі поставили скульптуру Пр. Богородиці, щедро прикрашену штучними квітами, накриту куполом з ліхтарем, маківкою і хрестом. На південь від існуючої церкви збудували мурований храм.

 

 Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine