Між приміщеннями ансамблю "Верховина" та філологічного факультету педагогічного університету імені І.Франка височіє пам`ятник-погруддя з каменю великому польському поетові Адамові Міцкевичу.Тому парк між філфаком і головним корпусом педуніверситету носив його ім`я. На старих поштівках видно первісний пам`ятник поетові, споруджений у 1894 р.

Колись класик польської та світової літератури стояв на постаменті в Дрогобичі на повний ріст. Однак у вирі Першої світової війни монумент постраждав. Повну скульптуру замінили  бюстом невідомого скульптора. У 1941 році німецькі окупанти скинули бюст. Його підібрав і заховав сторож-поляк сусідньої польської жіночої гімназії ім.Владислава Ягелла, нині приміщення філфаку, який там жив.

Улітку 1941 року на порожньому постаменті встановили бюст Т.Шевченка. Але окупанти-гестапівці розправилися і з погруддям українського поета.

У 1947 році скульптор В.Сем`ярчук відновив і повернув бюст А.Міцкевича на постамент. Сторож-рятівник опікувався пам`ятником до кінця свого життя. За незалежної України польські полонтери відновили та "позолотили" найдавніший дрогобицький монумент. Навколо нього розрослися і шумлять про щось сокровенне крислаті туї, посаджені тієї далекої пори.

 

 

Джерело: "Монументальна Дрогобиччина". Роман Пастух.

Hosting Ukraine