Наче з довгих мандрів по Україні і поза нею прийшов Тарас Шевченко до Трускавця і присів відпочити, тримаючи в руці свого "Кобзаря". Таким зобразили національного пророка львівський скульптор Роман Романович, архітектори Орест Скоп, Роман Домінко і Михайло Марафіян. Монумент поета розташували в центрі курортного міста перед Палацом культури його імені.А велике мозаїчне панно "Гайдамаки" Володимира Олексюка на фасаді будинку вдало доповнює образ Кобзаря в бронзі.

Споруджено його за ініціативою міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка (нині "Просвіта") і згідно з рішенням виконкому від 18 липня 1989 р. за народні пожертвування, кошти міськради, деяких санаторіїв. З індивідуальних доброчинців перший і найбільший  грошовий внесок зробив лікар, кандидат медичних наук, депутат і член президії Львівської обласної ради прершого демократичного скликання Мирон Бучацький. Відкрили пам`ятник Кобзареві у неділю 8 вересня 1991 року.

У курортному місті Трускавці височіє ще один пам`ятник-погруддя Тарасові Шевченку. Його відкрили у 1964 р. з нагоди 150-річчя від дня народження поета перед приміщенням бібліотеки і їдальні санаторію "Каштан". Він виготовлений з мармурової крихти й цементу. Висота погруддя 80 сантиметрів, загальна висота пам`ятника- 1 метр 70 см.Хто ініціював, підтримав, організував і фінансував добру справу, з`ясувати не вдалося.

 

 

Джерело: "Монументальна Дрогобиччина". Роман Пастух.

Hosting Ukraine