Приватний дитячий санаторій «Зелений гай»

1993 року на південній околиці Дрогобича, у лісопарку при дорозі до Трускавця (вул. Трускавецька, 91), на базі занедбаного комплексу будинків колишньої виставки досягнень народного господарства Дрогобиччини лікар-невропатолог Іван Слабий, при активній підтримці міського голови Мирослава Глубіша, заснував дитячий санаторій "Зелений Гай" - у формі комунального підприємства Дрогобицької міської Ради. В грудні 1994 року підприємство було приватизовано і отримало назву ТзОВ "Дитячий санаторій "Зелений Гай". Цей медичний заклад почав функціонувати у 1995 році.

Санаторій створено для оздоровлення дітей із тих територій України, що потерпіли від аварій на атомних електростанціях. Заклад функціонує щорічно 10 місяців, одночасно оздоровлюючи 150 дітей курсами лікування по 18 днів. Санаторій "Зелений Гай" лікує дітей із недугами шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи. 

Вміле використання факторів прекрасної, екологічно чистої природи Прикарпаття і місцевих мінеральних вод у поєднанні з відповідною медикаментозною терапією і фізіотерапевтичними процедурами ефективно сприяють швидкому поліпшенню здоров'я юних пацієнтів. Унаслідок наполегливої організаційної праці головного лікаря санаторію І. Слабого було відремонтовано запущені та збудовано нові приміщення, які тепер становлять гарний і добротний комплекс санаторію, до складу якого входять 14 спальних павільйонів-корпусів, їдальня, великий зал лікувальної фізкультури, процедурні та добре устаткований фізіотерапевтичний кабінети, а також господарські будівлі. Активно допомагає керівникові санаторію його заступниця з лікувальної частини (начмед), досвічений педіатр Лідія Строкова, яка тут працює від 1995 року. Трудилися чи й досі трудяться у закладі відомий у Дрогобичі педіатр Лідія Гаврищак (1995-2006), педіатр Оксана Поливко (від 2000 року), терапевт Віра Мочульська (1992-2002), зубний лікар Любов Павлічко (від 2000) і лікар з ультразвукової діагностики Галина Губич (від 2002 року, сумісництво). У санаторії працюють 14 середніх медпрацівників, серед яких із найбільшим стажем - медсестри Надія Куц, Мирослав Суханчак, Наталія Кулик, Наталія Бойко.

Дитячий санаторій "Зелений Гай" у 2006 році оздоровив 2400 дітей. Він функціонує на основі взаємозвязків із відповідними управліннями облдержадміністрації, Міністерством із надзвичайних ситуацій та Міністерством праці і соціального захисту, які формують групи дітей відповідних регіонів України, а також знаходять кошти для оплати за проведене санаторно-курортне лікування.

 

 

 

 

Джерело: Михайло Богаченко, Мирослав Романяк "Медицина Дрогобича"

Hosting Ukraine