В Дрогобичі з’явився новий сквер.

Герої Небесної Сотні — сучасні лицарі, які стали еталоном сміливості, мужності та жертовності. Пам’ять про сучасних Героїв увіковічена у багатьох пам’ятних знаках, назвах вулиць, скверів, парків. Дрогобичани також пам’ятають про своїх Героїв, які віддали життя у новітній боротьбі за Незалежність та Гідність українського народу.

Ще у 2014 році після трагічних подій на Майдані у Дрогобичі заклали сквер Героїв Небесної Сотні. Проте після його закладення роботи припинилися. Відновити роботи вдалося лише у 2016 році, коли міським головою став Тарас Кучма, який вважав справою особистої честі та гідності облаштувати і відкрити у сквер пам’яті Новітніх Героїв. Відтак, Тарасом Кучмою, — міським очільником, активним майданівцем, — спільно з сім’ями та родинами загиблих було прийнято рішення довести справу до кінця та гідно вшанувати пам’ять Героїв, які загинули на своїй землі за мир і спокій в кожній українській домівці. Відтак, було засновано спецфонд та розпочато збірку коштів для облаштування скверу. Активно до цієї справи долучилися мешканці будинку №1, який знаходиться поруч. Впродовж трьох років охочим вшанувати пам’ять загиблих у Дрогобичі довелося подолати чимало труднощів: численні засідання, збір коштів, боротьба з охочими на цій території облаштувати МАФи, вандалізм і крадіжки насаджень та інше.

Один із активних учасників, який долучився до встановлення пам’ятного знаку та облаштування Скверу Небесної Сотні батько загиблого учасника АТО — Василь Ісик.

«Основним в цій проробленій роботі є не те, що цей пам’ятний знак встановлено, а те — щоб ми не забували про невинно убієнних синів української нації, убієнних «нашим рідним старшим братом», який все життя під покровом любові та допомоги винищує українську націю з кореня, починаючи з наймолодших — юнаків», — зазначає Василь Ісик.

Також в ході облаштування скверу активно відзначилися дрогобичани, які внесли свою благодійну лепту: Михайло Петруняк, Василь Танчук, Олег Дмитрах.

Впродовж півтори року, за ініціативи міського голови Дрогобича Тараса Кучми було проведено низку нарад за участю родичів Героїв Небесної Сотні, учасників АТО, керівників структурних підрозділів міської ради, де визначалися з проектом скверу та макетом пам’ятного знаку. Відтак остаточним рішенням, яке прийняли на спільній нараді, було вирішено облаштувати територію клумбами, зеленими насадженнями, ліхтарями зовнішнього освітлення та встановити пам’ятний знак у вигляді лебедя, якого на льоту збиває куля.

«Сквер Героїв Небесної Сотні у Дрогобичі — новітній символ української історії, яку ми творимо. Дрогобичани одні з перших активно долучилися до Революції Гідності, а відтак — до проведення АТО, яка нині переросла у повномасштабну війну з російським агресором. Пам’ятати тих, кого ми втратили у боротьбі за Гідність та Незалежність — святий обов’язок кожного дрогобичанина. Більше того, Сквер Небесної Сотні — символ поступу, який ми продовжуємо щодня. Щиро сподіваюся, що ті прикрі випадки, які траплялися під час його облаштування більше не повторяться. Натомість вірю, що сквер, який ми відкриємо цієї неділі, стане облюбованим і символічним місцем для дрогобичан та малечі.», — наголошує Тарас Кучма.Джерело: http://drohobych-rada.gov.ua

 

Hosting Ukraine