Дерев`яна церква стоїть у центрі Снятинки, в долині потоку. Перші згадки про існування храму в селі походять з 1589 р. Одна з попередніх, дерев`яна була збудована у 1721 р. У 1842 р. коштом громади збудована нова, теж дерев`яна. У 1867 р. на її місці зведена існуюча церква.

 Закрита у 1962 р. святиня стояла зруйнованою до 1971 р., коли мешканці села її відремонтували громадським коштом. У 1988 р. з ініціативи М. Левицького, М.Хлоня та В.Лехуша церкву повторно відновили (про це нагадує пам`ятна таблиця біля входу до церкви), а наступного року офіційно відкрили.

 Будівля стоїть у північній частині просторого подвір`я. За конструкцією - тризрубна, до вівтаря з півночі прибудована ризниця, накрита двосхилим дахом, до бабинця із заходу прибудований рівноширокий присінок, дах якого суміщений з піддашшям церкви. У храмі святкують два празника - св.Миколи і св. апостолів Петра і Павла (зображення апостолів розташовані по обидві сторони західних дверей).

 Біля дверей існує гранітна таблиця: "Громада с.Снятинки вдячна ініціаторам відбудування храму св. Миколая Левицькому Михайлу, Хлоню Миколі, Лехушу Василю. 1988 р.". Також існує додатковий вхід у південній стіні нави. До речі, біля правого одвірка цих дверей видно, мабуть, частину напису: "САД 926". Очевидно, дата має читатись як "1926", а якому слову належить закінчення з цих букв сказати неможливо. Стіни вівтаря, ризниці, а також стіни надопасання нави і західна стіна присінку вертикально шальовані дошками, стіни надопасання бабинця - дошками з лиштвами, стіни підопасання бабинця, нави і присінку складаються з відкритого зрубу.

 Гребінь двосхилого даху нави завершує восьмибічний ліхтар з маківкою, трохи нижчі ліхтарі з маківками увінчують гребені дахів бабинця та вівтаря. На північ від церкви розташована дерев`яна триярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом. Недалеко від дерев`яної збудували муровану церкву (потребує внутрішнього та зовнішнього закінчення).

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

 

 

Hosting Ukraine