Згідно історичних документів про церкву в селі є згадки від 1507 р. В документі 1804 р. названа церквою Втечі до Єгипту Пр. Богородиці. У 1901 р. на місці давнішої зведено існуючу дерев`яну церкву. Святиню видно здалеку, адже стоїть на підвищенні, біля вулиці, поблизу центру села. Крім того в сонячну погоду яскраво-жовтий колір її стін не можливо не зауважити. Оскільки Сілець (Солець) був і є щільно забудований, то навколо церковна територія займає дуже мало місця - поруч стоять житлові будинки. Тепер це район міста Стебника.

 Святиня не велика, хрещата у плані, одноверха. Вівтар, як і бокові крила нави, гранчастої форми. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. Головний вхід у бабинець від заходу накритий двосхилим дашком, який розриває піддашшя, що оточує церкву. На дверях причепили два силуети ангелів, праворуч нагадування забудькуватим парафіянам: "Просимо уважно витирати взуття!". На надпоріжнику цих дверей зберегли і відновили напис: "Сє храмъ Божый совєршенъ во врєма сватаго юбєлєа рокоу 1901". Ліворуч і праворуч на стінах висять образи прикрашені вишитими рушниками.

 З півночі та півдня в стінах бокових крил нави також влаштовані двері. Підопасанням стіни складаються з горизонтальних брусів зрубу, решту стін вертикально шальовані дошками. Як видно, їх фарбували по старому покритті - відлущений шар фарби практично всюди трохи псує зовнішній вигляд церкви. Стіни завершує широкий карниз. Середхрестя нави вінчає на світловому восьмерику невелика баня з ліхтарем і маківкою. Гребені решти дахів підкреслюють цибулястої форми маківки на опорах. У південно-східній частині подвір`я стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним верхом.

 

 Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine