Перша письмова згадка про місцеву церкву датована 1507 роком. Стара дерев`яна, розташована на території колишнього монастиря, що існував тут в урочищі Монастирець, була збудована на початку XVIII ст. У 1894 р. на її місці збудували існуючий дерев`яний храм, який в радянський час не був зачинений.

Доїхати до церкви найкраще зі сторони с.Котоване. У цьому селі важливо не пропустити поворот праворуч після житлової забудови, перед містком через потік (поблизу містка стоїть пам`ятний хрест). Церква стоїть на схилі східної частини колишнього княжого дитинця. Хрестова у плані, з укороченими боковими раменами, одноверха. Вівтар гранчастої форми, з півночі та півдня має прибудовані ризниці. Бабинець від заходу має маленький присінок, дах якого видовжений і опертий на металеві труби.

У стінах нави і бабинця дев`ять вікон замінили на пластикові. У бічних крилах нави на рівні низу даху влаштовані захисні дашки, стіни над якими оббиті бляхою, решта вертикально шальовані дошками. Середхрестя нави традиційно завершує високий світловий восьмерик, накритий банею з ліхтарем і маківкою. Цікаво, що у стіні восьмерика не вистачає одного вікна (з північного-заходу), а на гребені двосхилого даху північного рамена нави немає хреста. На захід від святині збудована дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом.

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine