Вперше церква у селі згадується в документах 1589 р. Ймовірно, що стара дерев`яна церква занепала ще у XVIII ст., бо у XIX ст. тут не було храму. Існуючу церкву збудували у 1910 р., отже наступного 2010 р. святині виповниться перша сотня. Від 1960 до 1989 рр. церква стояла зачиненою, деякий час у ній діяв музей села.

Один з місцевих старожилів сказав мені, що церкву зачиняли двічі: від 1946 до кінця 1950-х рр., на декілька років відкрили і знову закрили до 1989 р. У цей період, за словами чоловіка, іконостас та багато цінних речей з інтер`єру вивезли до церкви одного з сіл (назви не пам`ятав) недалеко від м.Дрогобича, проте селяни дізналися і повернули викрадене. 12.06.2011 святкували 100-літній ювілей храму.

Дерев`яна церква стоїть біля вулиці, на пологому схилі, з двох сторін затиснена сільською забудовою. До речі, вхідна брама на подвір`я була зачинена - не частий випадок. Будівля орієнтована з південного-заходу вівтарем на північний-схід. Церква у плані хрестова, до гранчастого вівтаря симетрично прибудовані маленькі ризниці, до бабинця з південного-зоходу - присінок. Біля нього існує, очевидно, приміщення котельні, на яку вказують двоє димових труб. Зі сторони вулиці зроблений додатковий вхід у бічне крило нави. Храм оточений піддашшям.

Середхрестя нави завершує низький світловий восьмерик, накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Гребені дахів на восьмибічних вежах також увінчують маківки. Парафіяни УГКЦ цієї частини Верхніх Гаїв пишаються відремонтованим храмом. На зовнішні стіни не пошкодували дерев`яної вагонки, дахи пофарбували, покриття бані замінили металізованою жовтою бляхою, поставили вікна зі склопакетами. Дерева, які росли при вулиці зрізали, щоб встановити ковану огорожу. На тлі відремонтованої церкви, наче бідна родичка, стоїть в південному кутку подвір`я дерев`яна двоярусна дзвінниця, накрита восьмибічним шатром.

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.