Щоб знайти дерев`яну церкву, потрібно у селі навпроти мурованого храму при головній дорозі повернути праворуч (якщо рухатися у напрямі до Дрогобича) і далі їхати сільською вуличкою на захід. Святиня стоїть на роздоріжжі, біля маленького ставка. Вперше про церкву у Волощі згадано в документах 1515 року. У 1764 році парафія отримала привілей від дідича Юзефа Бєльського.

 Попередній дерев`яний храм був збудований у м. Самбір 1778 року, через 8 років перенесений до Волощі та поставлений на місці давнішого, який знищила пожежа. Не відомо, що сталося з церквою 1778 року побудови, але у 1897 році поставили існуючий дерев`яний храм.

 Класична тризрубна будівля має дві симетрично прибудовані до вівтаря ризниці, оточена вузьким піддашшям, головний вхід підкреслений портиком на дерев`яних стовпах. Боковий вхід розташований у південній стіні нави. Світлові восьмерики церкви покриті шоломовими банями з ліхтарями і маківками.

 Ймовірно, десь у 2010-х роках церкву ремонтовано: стіни зовні суцільно оббили пластиком (за іншими даними - металевим сайдингом), вікна замінили пластиковими, пофарбували дахи, замінили вхідні двері до бабинця. На південь від церкви стоїть дерев`яна триярусна дзвінниця, яка зовні ремонтована так як церква.

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine