Залізнична станція Трускавець
м. Трускавець

Станція Трускавець (до 1965 року Трускавець-Здрой) - пасажирська залізнична станція Львівської залізниці, розташована у середмісті міста Трускавець Львівської області. Є кінцевою на 12-кілометровій залізничній гілці від станції Дрогобич (8 км). Відстань до попередньої станції Стебник становить 4 км. Електрифіковано станцію постійним струмом (= 3кВ) 1973 року у складі залізниці Стрий - Дрогобич - Трускавець.

Станцію відкрито 1 червня 1912 року у складі гілки від станції Дрогобич. Зусиллями Раймунда Яроша будується у 1912 році новий залізничний вокзал, який відповідав своєму призначенню і за розмірами і за архітектурними вимогами. Пізніше до будівлі був прибудований парний двоповерховий об’єм і таким чином асиметрична композиція змінилася симетричною. Планувалося подовжити залізницю далі, до міста Борислава, але ці задуми не втілені через початок Першої світової війни. Старий вокзал Трускавця У 1930-ті роки курсував пасажирський потяг сполученням Трускавець - Вільно. Старий вокзал Трускавця З приходом радянської влади, коли курорт змінив свій статус і замість заможних людей з Європи почав приймати простий трудовий люд зі всього Союзу, значно зріс пасажиропотік. Виникла потреба розширити можливості залізничної станції Трускавець. Восени 1985 року на схід від старої будівлі вокзалу розпочалось будівництво нового залізничного вокзалу. Планувалось запустити новий вокзал в експлуатацію у третьому кварталі 1989 року. Та через різні організаційно-технічні та фінансові перепони, ця подія відбулася на рік пізніше - 16 жовтня 1990 року.

Старий вокзал далі не використовувався за призначенням і через деякий час між мезонінами був надбудований другий поверх, але перебудова станом на 2019 рік не була закінчена, будівля не використовувалась і знаходилась у закинутому стані.

Читайте детальніше на: https://drogobychyna.pp.ua/trymisto/staryj-vokzal-truskavtsya/ 
Hosting Ukraine