Сучасний храм Святої Анни Української греко-католицької церкви. Це колишній  римо-католицький, польський костел Святої Барбари – покровительки працівників  гірничої  та нафтогазової промисловості.  Збудований  1902 року за проектом  відомого польського архітектора Станіслава Костки Маєрскі (13.11.1872-25.01.1926)  коштом  парафіян та власників озокеритно-нафтових копалень. 

 
4 грудня 1902 року відбулося його урочисте відкриття та посвячення. В 1931 році костел було реставровано. У 1930-х роках тут душпастерював ксьондз Владислав Фіндиш (13.12.1907-21.08.1964), а в місті Бориславі у мікрорайонах Потік та Мразниця -  у 1944-1946 роках українським греко-католицьким священиком у храмах душпастерював українській священик о. Віталій Байрак (24.02.1907-16.05.1946), і їх обох було проголошено Блаженними священномучениками за христову віру від тоталітарної комуністичної системи.
 
Отця Віталія Байрака проголосив Папа Римський Іван Павло ІІ 27 червня 2001 року, а кс. Владислава Фіндиша проголосив Папа Римський Бенедикт ХVІ 19 червня 2005 року Із 20 серпня 1946 року по кінець 1963 року у ньому знаходилася православна церква. В часи радянської влади храм Святої 
Анни  було закрито, використовувався не за призначенням – склад солі, магазин меблів, похоронне бюро,  міський краєзнавчий музей. 
 
1989 рік є роком оновлення храму і початком нової доби для парафії. Спершу був відкритий як храм Святої Анни Руської Православної Церкви. Із 2 лютого 1990 року храм Української греко-католицької церкви. Зареєстрований 4 квітня 1990 р. та 20 серпня 1991 р. Цей храм із 22 квітня 2003 року є історико-культурною пам’яткою місцевого значення. У 2009 році для тимчасового почитання  були виставлені мощі Івана Хрестителя, Миколая Чарнецького та Блаженних сестер Олімпії і Лаврентії. Було зафіксовано 4 зцілення. Це стало початком дбання про встановлення мощей для постійного почитання. При храмі у 2012 році створено Міжнародний паломницький центр. В цьому храмі знаходиться найбільша кількість в Україні реліквій та мощей святих світового значення. Блаженніший Патріарх і кардинал Любомир Гузар проголосив  бориславський храм Святої Анни паломницьким центром, додавши до низки інших відомих паломницьких центрів України, таких як Зарваниця, Гошів, Унів, Грушів.Можна сміливо назвати Борислав містом святих, адже тут знаходиться найбільша кількість в Україні реліквій та мощей святих світового значення.
 
Храм Святої Анни внесено в реєстр найбільших паломницьких центрів УГКЦ та в перелік найбільших святинь України. У цьому храмі можна помолитися перед частиною Животворящого Хреста Господнього. Також у храмі Св. Анни можемо поклонитися мощам всіх Дванадцяти Святих апостолів, мощам Св. ап. Павла, всіх апостолів від спільноти Семидесяти Двох, та мощам друзів Христа: Симеона Киринейського, Лазаря Чотиридневного, Никодима, Йосифа з Ариматеї, сотника Лонгіна, Закхея-митаря, Ігнатія Богоносця та інших.
Особливо хочеться наголосити на наявності у храмі святої Анни мощей Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана та його батьків (Захарії та Єлизавети), Св. Йоакима та Анни (батьків Пресвятої Богородиці), частини з одягу св. Йосифа Обручника. В мощовиках, у храмі Св. Анни, знаходяться мощі Св. Миколая Чудотворця, Св. Шарбеля, Св.Антонія Падевського, Св.Валентина, Св. Атаназія Олександрійського, Св. Василія Великого, Св. Григорія Богослова, Св. Григорія з Ніси, Св. Августина, Св. Томи  Аквінського, Св. Максима Ісповідника, Св. Івана Дамаскина, Св. Катерини Олександрійської, Св. Варвари,цілителів Пантелеймона, Димитрія, Св. Юрія  Побідоносця, Святих мучениць Віри, Надії, Любові і Софії та багатьох інших святих. 
 
Серед  монаших  чинів  представлено Св. Франциска з Асижу і трьох францішкан; Св. Івана дон Боско і трьох салезіан; Св. Павла від Хреста і 15 пассіоністів; Св. Терезу від Дитятка Ісуса, Св. Терезу Авільську і ще 22 кармелітів; отця Піо і 23 капуцинів, 6 святих лікарів чину отців Піарів; Св. Альфонса Ліугорі та кардинала Ньюмена чину отців Редемптористів та багато інших святих, санктуарії яких встановлено біля бічних престолів. Українських святих представляють Святі Володимир і Ольга, Борис і Гліб та інші святі князі як України, так і слов’янського світу, священномученик Йосафат, апостол з’єдинення; блаженні священномученики Василь Гопко і Павло Гойдич, Симеон Лукач й Іван Слезюк; блаженні мучениці Олімпія і Лаврентія (чин Св. Йосифа Обручника), Йосафата Гордашевська і Тарсикія Мацьків (сестри служебниці Непорочної Діви Марії).
 
У храмі Св. Анни виставлені частини святих реліквій, пов’язаних із життям Спасителя: таблиця Пилата, частина цвяха Спасителя, часточка з тернового вінка, частина зі спису Лонгіна, частинка хітону Ісуса, Фізична кров Ісуса із землею Голготи, частинка Вифлеємських ясел та столу із Тайної Вечері, частина Туринської плащаниці. Невід’ємною частиною життя Божого Сина є Його Матір, з Якої Він воплотився і став Людиною – Пречиста Діва Марія. У храмі Св. Анни знаходяться волосини Пресвятої Богородиці, частини Ризи, Покрову, тобто Хустини, Поясу, та посоху Св. Йосифа. Загальна кількість частин реліквій та мощей налічується понад 1 тисячі.
 
Джерело: О. Микулич, Р. Тарнавський  "Історико-культурні пам'якти Борислава і Східниці" 
Hosting Ukraine