Перші історичні відомості про місцеву святиню зустрічаються в документах 1515 р. У 1689 р. парафія отримала ерекційний акт для новозбудованої церкви від Франциска Вибрановського. У 1726 (1736) р. її замінила наступна дерев`яна трибанна церква. На її місце у 1875 р. коштом парафіян збудована існуюча церква, також дерев`яна. По другій світовій війні зачиненою не була.

Церква стоїть на пологому схилі північної околиці Добрівлян. Будівля середніх розмірів, хрестова у плані, одноверха. Вівтар гранчастої форми має одну прибудовану з півночі ризницю. До бабинця від заходу додали маленький присінок шириною в піддашшя, яке оточує церкву. Додатковий вхід є з півдня до нави, так, як і головний накритий двосхилим дашком. Усі стіни вертикально шальовані дошками. Середхрестя нави на високому світловому восьмерику завершує невелика баня з чималим ліхтарем і маківкою.

Гребені дахів бабинця, вівтаря і бічних крил нави увінчані маківками. На одній зі стін південного крила нави 29 жовтня 2009р. відкрито пам'ятну таблицю Великому Каменяреві з написом: "У цій церкві в кінці 1870-х - першій половині 1880-х років, гостюючи на плебанії в пароха Добрівлян, о. Антона Чапельського, бував видатний український письменник і громадський діяч ІВАН ФРАНКО". У часи своєї студентської молодості та опісля великий поет багато разів бував у цьому селі, навіть був палко закоханий у пароха доньку Наталію Чапельську.

На захід від церкви стоїть велика дерев`яна двоярусна дзвінниця з арочними голосниковими отворами, яка завершена подібно церкві. Поблизу дзвінниці пам`ятний хрест з нагоди ювілею 1000-ліття Християнства в Україні ( 988-1988 ), неподалік на постаменті фігура Пр.Богородиці, накрита півкруглим дашком.

 

Джерело: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Hosting Ukraine