"Дрогобицькі Бригідки"- виправна колонія управління Державної пенітеціарної служби України у Дрогобичі Львівської області, має більш, ніж 100-літню історію.

За народними переказами, на місці розташування колонії, за річкою Тисменицею, ліворуч від дороги з Дрогобича до Трускавця, колись загинув  від рук розбійників граф Лембергський. Його вдова Бригіда Лембергська, особа, наближена до двору цісара Австро-Угорщини Франца Йосифа І, домоглася спорудження на цьому самому місці в'язниці.

Будівництво було завершене в 1911 р. Тюрма була розрахована на 700 в'язнів. Ймовірно, другу назву "Бригідки" в'язниця отримала завдяки графині Бригіді.

Своїх перших мешканців заклад отримав з тюрми в Станіславі (тепер Івано-Франківськ).

Після розпаду Австро-Угорщини та встановлення на Дрогобиччині правління Польської республіки, заклад використовувався для утримування не тільки кримінальних елементів, а й також- політв'язнів, в основному борців за Незалежність України.

Наприкінці 30-х років ХХ століття начальником карного закладу на Гірці був підкомендант Альфред Сурмінський (1895-1940 рр), якого 1939 р. замінив на посаді комендант Елігій Новаковський.

Нині, Дрогобицька виправна колонія № 40 - це кримінально-виконавча установа середнього рівня безпеки (для утримання чоловіків, уперше засуджених до позбавлення волі).

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: вікіпедія.